3626. Egy hűséges cica egy hónapig várta a gazdáját egy repülőgéproncsban
Csak a napokban került meg egy cica, amely a július 11-én egy szibériai folyón leszálló AN-24-es utasa volt: a gépben bujkálva várta gazdáját.
Csak a napokban került meg egy cica, amely a július 11-én egy szibériai folyón leszálló AN-24-es utasa volt: a gépben bujkálva várta gazdáját.
Nudli, 2 hónapos tündéri kandurka. Testvéreivel együtt, focilabdának használták fiatalok, úgy gondolták jó poén.
Ismét fontos lépéseket teszünk az állatvédelem érdekében! A TordasZoo Állatmentő Farm Kiemelkedően Közhasznú Alapítvány ivartalanítási akciót szervez augusztusban és szeptemberben.
Gazdái nem adták fel a keresést, így 14 heti kóborlás után végül visszatérhetett szerető családjához, Arnold a 14 hónapos Nagy Svájci Havasi Kutya. A csodát sosem látott összefogás előzte meg, egy közösségi portálon több tízezer ember osztotta meg naponta a csellengő kutyát kereső posztokat és videót. Rengetegen drukkoltak az USA tagállamaiból, Olaszországból, Franciaországból és Szlovéniából is.
Másodszor, harmadszor és sokadszor is jó egyet sétálni a Miskolci Állatkertben. Csütörtökön délelőtt nagyon sokan gondolhatták ezt, hiszen több kisgyermekes család is a Vadasparkban töltötte az idejét.
A nyúl fő eledele a széna. Ha nem kap elég rostot, annak hiányából adódóan kialakulhat alomevés. Kerülni kell a krumpli, kukorica, sok mag adásását, hiszen azok csak rongálják a máját, és betegséget okoznak. Azonban nem feltétlenül a takarmányozás az oka az alomevésnek. Sokszor a szülés közben megzavart szülő is reagálhat így a stresszre.
A tengerimalac fertőződhet kullanccsal vagy bolhával, ezért érdemes a tengerimalacot, a kutyát és a macskát is lekezelni kullancs- és bolhairtóval. Mindhárom állatnak csak a neki megfelelő készítmény adható!
A pongyola pitypang levele etethető rágcsálókkal, mégpedig a magas rosttartartalmú takarmányt igénylőkkel, pl. nyúl, degu, csincsilla. Ha az állat még nem evett ilyet élete során, először csak kis mennyiséggel kell megkínálni, hogy az esetleges hasmenést elkerüljék.
A kevés alomszámnak több oka is lehet. Kisállatoknál nagyon nehéz nyomon követni a méh és petefészek egészségi állapotát. Az okok között szerepelhet a petefészek cystásodása, korábbi tünet nélkül lezajló méhgyulladás, vagy korai magzatok elhalása és felszívódása. Figyelni kell az anya viselkedését, mert rejtett betegség is meghúzódhat a háttérben.
Azt, hogy mennyi folyadékot fogyaszt a nyuszi, a takarmány víztartalma, a környezet hőmérséklete, páratartalma, és a nyuszi aktivitása befolyásolja. Fiatal nyuszi gond nélkül megihat napi fél, egy deci vizet. Felnőtt korban ez akár két deciig is emelkedhet. Ha ennél többet iszik, nagyon sokat pisil, és folyamatosan fogy, akkor esetleg gondolni lehet cukorbetegségre vagy vesebetegségre, amit egy egyszerű vérteszttel lehet igazolni vagy megcáfolni.