361. Miért épít a madárfiú óriási fészkéhez előszobát?
Az afrikai szövőmadár hímjének két szempontja van: egyrészt a fészeknek - luxusrezidencia módjára - vonzania kell a tojót, másrészt a hosszú előszobának el kell riasztania a kígyót.
Az afrikai szövőmadár hímjének két szempontja van: egyrészt a fészeknek - luxusrezidencia módjára - vonzania kell a tojót, másrészt a hosszú előszobának el kell riasztania a kígyót.
Pityke kutya nem épp válogatós, de a tesztből azért kiderül, hogy melyik táp ízlik neki a legjobban. Gazdája pedig elmondja, melyik milyen hatással van rá. Rengeteg háttérinfó a háziállat.hu-n.
Mielőtt vásárlásba fognánk, azért nem árt 1-2 dolgot átgondolni. Függetlenül attól, hogy a hörcsög természetes életkörülményeiből fakadóan kevéssel is beéri, de azért neki is vannak igényei.
Időről-időre újfajta állatokat védő körlevelek bukkannak fel a neten, de vajon hatékonyak-e, eljutnak-e azokhoz az emberekhez, akiket el szeretnénk érni velük?!
Ötödik alkalommal gyűltek össze a magyar és környező országok madarászai a Mezőgazdasági Múzeumban, hogy bemutassák kedvenceik szépségét.
A kutyával való játékhoz, neveléshez, foglalkozáshoz, sétához, kutyaiskolába járáshoz, ... ezen a fórumon sem tudok időt és energiát biztosítani a kedves gazdiknak.
Atkafertőzés okozhatja a vérzést (leváló elhalt hám alatt sérült bőrfelület) és a gyors csőrnövekedést is. A csőr visszavágása erősebb körömollóval, csipesszel mindkét irányból való metszéssel történhet a csőr közepén futó vérér megsértése nélkül. Mivel a csőrelnövés csak tünet lehet, így érdemes lenne állatorvost, vagy gyakorlott madarászt megkeresni a kezelés céljából, aki egyúttal elvégezheti a csőr visszavágást is.Az atkafertőzés lokálisan kezelhető paraffinolajjal, hosszútávú fertőzésmentességet biztosítanak az élősködők elleni spot on készítmények (pl. Ivermectin spot on light), valamint a környezet élősködőmentesítése(pl. piretrin tartalmú vegyszerek).
1./ Stafi ivartalanítása 2./ 2-3 hónap várakozási idő a hormonháztartás beállásáig 3./ összeszoktatás >>> http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf
Az első kérdésre azt tudom válaszolni, hogy erről így látatlanban semmi érdemlegeset nem lehet mondani. Ezt a valamit ott a szemfog felett alaposan meg kell nézni, és csak utána lehet tovább gondolni a dolgot, hogy mi legyen, mi a további tennivaló. A második kérdés már sokkal bonyolultabb. Azt, hogy az adott ellátó hely mit vállal be az ott maradó állatokkal kapcsolatosan, ott helyben kell (illik) tisztázni. Erre általános előírás csak annyi van, hogy a feltételekről, ill. arról, hogy mit tudnak nyújtani, megfelelően tájékoztatni kell a tulajdonosokat. Ennek ismeretében a tulajdonos szabadon eldöntheti, hogy így is ott hagyja-e az állatát, vagy elviszi máshoz, vagy éppen haza viszi és otthon ápolja a műtét után. Olyan kórház vagy klinika azonban nem igen van az országban, ahol egész éjjel ülne valaki a beteg ketrece mellett és figyelné, hogy hogyan alakul az állapota. Miután a gyomorcsavarodás műtét után mindig az első nap a legkritikusabb, így a második éjszakára már bizonyára jobb reményekkel maradt a kutya felügyelet nélkül. Arra, hogy a meghirdetett ügyeleti telefont miért nem vették fel hosszú órákon át, a telefonszám "gazdáját" kell megkérdezni. Magánvéleményem, hogy a telefonhívást illik felvenni még akkor is, ha éppen nem tudunk tevőlegesen segíteni, legfeljebb jó tanácsokat adunk, vagy más hívható számot.
Kisállat-kereskedésekben, állatpatikákban kapható tollképződést serkentő vitaminkészítmény, a madarak előtt mindig legyen kalcium-foszfor alapú kiegészítő. Valószínű, hogy a madár tollhibáját cirkovírus okozta, amit a hullámospapagájok esetén francia vedlésnek neveztek el. Továbbtenyésztése semmiképpen nem ajánlható.