361. Miért épít a madárfiú óriási fészkéhez előszobát?
Az afrikai szövőmadár hímjének két szempontja van: egyrészt a fészeknek - luxusrezidencia módjára - vonzania kell a tojót, másrészt a hosszú előszobának el kell riasztania a kígyót.
Az afrikai szövőmadár hímjének két szempontja van: egyrészt a fészeknek - luxusrezidencia módjára - vonzania kell a tojót, másrészt a hosszú előszobának el kell riasztania a kígyót.
Pityke kutya nem épp válogatós, de a tesztből azért kiderül, hogy melyik táp ízlik neki a legjobban. Gazdája pedig elmondja, melyik milyen hatással van rá. Rengeteg háttérinfó a háziállat.hu-n.
Mielőtt vásárlásba fognánk, azért nem árt 1-2 dolgot átgondolni. Függetlenül attól, hogy a hörcsög természetes életkörülményeiből fakadóan kevéssel is beéri, de azért neki is vannak igényei.
Időről-időre újfajta állatokat védő körlevelek bukkannak fel a neten, de vajon hatékonyak-e, eljutnak-e azokhoz az emberekhez, akiket el szeretnénk érni velük?!
Ötödik alkalommal gyűltek össze a magyar és környező országok madarászai a Mezőgazdasági Múzeumban, hogy bemutassák kedvenceik szépségét.
Lehetőséget kell találnia, hogy minél hamarabb állatorvoshoz vigye. Így látatlanban semmit sem lehet mondani, a sérülés okát és a kezelést is csak egy szakértő tudja megállapítani, illetve meghatározni. Kérem, keressenek fel sürgősen egy jó szakembert!
Sajnos ilyenkor már nem sok mindennel lehet segíteni, a kecskét a laktációra az ellés végén kell előkészíteni, ha a tejmirigy nem alakul ki, esetleg gyulladt-mastitises, akkor ebben a laktációban már kevés az esélye a tejelés beindulásának. Azt javaslom, dajkásítsa a gidákat és a gyulladt tőgyet helyi "tőgyinfúzióval" kezeljék.
Ez lehet gomba vagy allergia is. Ha éles széle van, és kerek a folt, az inkább gomba, ha csak ritkul és szabálytalan a folt, az inkább atka, de ha szabálytalan a folt és kaparja, az lehet allergia vagy száraz bőr is. A szőre hullhat erősebben amiatt, hogy jön a jóidő, bár nem szabadna lekopaszodnia foltokban. Én a helyedben megmutatnám egy állatdokinak. Ő látni fogja a milyen az a szőrhiányos terület és meg is tudjátok beszélni vajon mi okozhatja!
Tulajdonképpen bármit kaphat, amit szeret, de tudnia kell, hogy a kutya nem gyerek, és a gabona alapú, cukrozott termékek egyáltalán nem tesznek jót neki. A kistestű kutyafajoknál emésztési problémákat okozhat, és súlyosan károsítja a kutya fogait. Ha tanácsolhatom, inkább kínálja szuperprémium kutyatápokkal, vagy főzzön neki való ételeket!
Dr. Vajdovich Péter kollégámat (egyetemi docens, PhD, Dipl. ECVCP) javaslom őszinte szívvel. Elérhető a 30 2805502-os telefonszámon.