3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
Kedves Noémi! ajánljuk figyelmede a következő cikkeket: Több cica egy házban? Több cicus egy házban Kellemes böngészést!
A tojók többsége elfogadja az új fészekbe tett tojást, ha nem sok időt (lehetőleg, csak néhány perc) vesz igénybe a művelet. Természetesen ez egyedfüggő is, illetve megzavarhatja a galambot, hogy új helyre kerül. A fóliázás jobb ötletnek tűnik, bár ha nagy lesz a hideg könnyen megfázhat az evés idejére magára maradt fióka.
Szia Fajtól függően 200-1000 literes akvárium ajánlott a tartásukhoz . Fogságban 5-40 évet élnek.
Azzal kezdeném a válaszomat, hogy azért az Ön által leírtak alapján közel sem biztos a porckorongsérv diagnózis. Ez ugyanis nem jár kívülről kitapinthatható duzanattal, hiszen a sérv a gerincoszlopban befelé van, a gerincvelő felé. Szóval, mielőtt a műtétről beszélnénk, jobb lenne inkább szakemberrel megvizsgáltatni. Sokféle vizsgálatot el kell végezni ahhoz, hogy pontosan meg lehessen mondani, miről is van szó valójában. Utána lehet a megoldásról beszélni. Tudomásom szerint Komáromban van komoly felszereltségű rendelő a Sport utcában, keressék fel a kutyával!
Azt, hogy egy adott probléma megoldására az állatorvos milyen módszert, technikát, beavatkozást végez el, mindig az adott eset sajátosságai alapján dönti el. Az első alkalommal valószínűleg nem tartotta szükségenek a gyomor megnyitását, mert e nélkül is ki lehetett ürítreni a gyomrot, ill. vissza lehetett állítani az eredeti helyzetet. A második esetben viszont bizonyára erre volt szükség. Nem érdemes ezen utológ morfondírozni, a lényeg az, hogy sikerülön a műtét és a kutya is meggyógyuljon.