3651. Hogyan készítsünk hámot a görénynek házilag?
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
Terápiás célú lézerek (soft-lézerek) alapvetõen két csoportba sorolhatók: látható piros fényt kibocsájtó, röviden piros lézerek, és infravörös fényt kibocsájtó, röviden infralézerek. A piros fény elsõsorban a felszíni szövetekben nyelõdik el, a felsõ 5-10 mm-ben.
Szeptember 10-én, egy hónappal a Hontalan Állatok Világnapja után és az Állatok világnapja előtt szervezi Sétáltató Napját a Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület.
Kisebb mérgezések a táplálék vagy ivóvíz közvetítésével naponta jelentkezhetnek, de ezek talajból, pocsolyákból, stb. is eredhetnek. Az egészséges szervezet azonban megfelelő mechanizmussal rendelkezik ahhoz, hogy kisebb méregmennyiségeket károsodás nélkül közömbösítsen ill. kiválasszon.
Közel 1 millió forint értékben adományozott a Fehérkereszt Állatvédőrség Munkacsoportja chipleolvasó készülékeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal mélységi felderítő, illetve határszakaszokon szolgálatot teljesítő egységeinek.
A leírtak alapján nagyon valószínű.
Legvalószínűbb, hogy ivarérett lett és a kotlási ösztön működik benne. Ha nem borzolt, bágyadt, étvágytalan, úgy nem indokolt az állatorvos felkeresése.
Kedves Dávid Katalin ! A leírása alapján a fiatal cicán egyelőre csak pszichés tüneteket látok. Gyakori viselkedészavar kutyán és macskán is a félelemérzet hiánya, erre a tünetre mindenképpen nagyon oda kell figyelni, mert bizonyos agy területek betegségét is jelezheti. Az ön által leírt másik tünetet, amikor a közeledésükre a cica a fejét rázza még nem tudok magyarázatot adni kivizsgálás nélkül, de az állatok ok nélkül nem csinálnak semmit, ezt mindenképpen tudnia kell. Feltételezem hogy egyéb apró furcsaságok, is jellemzik a cica magatartás rendszerét amelyek esetleg az Önök számára már megszokottak, de az orvos számára tünetet jelez. Mivel 6 hónapos korról van szó, tehát fiatal, még érésben lévő agyról, esetleg további tünetek is várhatók a továbbiakban, melyek a diagnosztikai munkát megkönnyíthetik. Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipamil.hu címen érhet el. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
Kedves Mónika! Ha néhány napon - max egy héten belül - nem múlik el a vérzés, vigye el állatorvoshoz a kedvencét! Néha megesik, hogy a vastagbél falán apró sérülés keletkezik, ami vérzik - mivel nem vagyok állatorvos pontosan nem tudom miért keletkezik - ám ha rövid időn belül nem múlik a vérzés, esetleg erősödik, haladéktalanul vigye el specialistához. Ha a doktor nem tudja, hogy hogy is kezelje, mondja azt, hogy úgy, mint egy tengerimalacot. A gyógyulás elősegítése érdekében adhat az állatkának normaflort, ami segíti a jó bélbaktériumok szaporodását és egészséges működését. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Az ugrálásról jellemző a kutya korára, - nem kell hagyni: elfordulni, lelökni, térdet felhúzni, stb. A többi jelenség a kezdeti dominancia jele, a kutya fokozatosan át akarja venni a vezető poziciót az ember/kutya közös falka hierarchikus rendjében. Részletes leírást a problémák kezelésére minden jobb kutyanevelési könyvben olvashat.