3651. Hogyan készítsünk hámot a görénynek házilag?
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
Terápiás célú lézerek (soft-lézerek) alapvetõen két csoportba sorolhatók: látható piros fényt kibocsájtó, röviden piros lézerek, és infravörös fényt kibocsájtó, röviden infralézerek. A piros fény elsõsorban a felszíni szövetekben nyelõdik el, a felsõ 5-10 mm-ben.
Szeptember 10-én, egy hónappal a Hontalan Állatok Világnapja után és az Állatok világnapja előtt szervezi Sétáltató Napját a Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület.
Kisebb mérgezések a táplálék vagy ivóvíz közvetítésével naponta jelentkezhetnek, de ezek talajból, pocsolyákból, stb. is eredhetnek. Az egészséges szervezet azonban megfelelő mechanizmussal rendelkezik ahhoz, hogy kisebb méregmennyiségeket károsodás nélkül közömbösítsen ill. kiválasszon.
Közel 1 millió forint értékben adományozott a Fehérkereszt Állatvédőrség Munkacsoportja chipleolvasó készülékeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal mélységi felderítő, illetve határszakaszokon szolgálatot teljesítő egységeinek.
Macskáknál a harmadik szemhéj előesésének leggyakoribb okai (leegyszerűsítve): férgesség, bélgyulladás (hasmenés), stressz. Az esetek 95%-ban az első kettő szokta okozni. A kollega által megkezdett kezelésre (antibiotikum, gyulladáscsökkentő, féreghajtó) javulni fog (lassan!), tünetek szűnni fognak...
Kedves Gazdi! Ennyiből nehéz megmondani, hogy mi baja lehet a malackának, már ha van neki, nem biztos, hogy gondja van. A malacok tudnak csuklani, és ez tényleg úgy néz ki, mint a csuklás, az atkás rángatózás inkább a popcornozáshoz hasonlít, a lábakkal rugdos, sír, próbál vakarózni. Legtöbbször azért csuklanak, mert mohón ettek vagy egy nagyobb falat félrecsúszott. Ha ezt nem közvetlen vacsi után csinálja, arra gondolnék, hogy valami miatt nem nyel olyan ügyesen, mint régen, vagy a hasa puffad, a hasában van kellemetlen érzés, ezért "csuklik". Mivel idős malacról van szó, figyelni kell a közérzetét. (Legegyszerűbb a napi egyszeri azonos időben súlymérés: ha a malac tartja a súlyát és nem fogy naponta 15-20 g-ot, és nem fogy egy hét alatt 50-70 g-ot, akkor jól van). A hasi érzékenységet meg lehet próbálni megszüntetni. Először is javasolnék egy egyszerű módszert, patikában kapható 2 ml fecskendő (kb. 40 Ft), és egy kis étolaj kell hozzá (olívaolaj, ha van otthon, jobb). 0,5 ml olajat felszívni a fecskendőbe, és egy nyomásra a malac szájába adni. Ha 12 óra múlva egy szép nagy kupac kakit rak, a hasérzékenységet és a csuklást ez okozta. (Az olajozást max. 2 alkalommal javaslom egymás után, mert hosszú távon tilos adni, gátolja a tápanyag-felszívódást). Emellett kerülni kell a puffasztó zöldségeket pl. paprikát, uborkát, mert idős malacoknál kóros puffadást okozhat, még ha korábban nem is volt érzékeny rá. Ha a malacka orra vagy szeme váladékos lesz, kedvetlen, vagy veszít a súlyából, vigyék el állatorvoshoz! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Gazdi! Egy diagnosztizált petefészek daganat valóban indokolná annak műtéti eltávolítását, ugyanis jóval nagyobb az esélye úgy a gyógyulásnak. De akár műtét után, akár műtét nélkül szeretne "valami alternatív, természetes, homeopátiás gyógymódot", a terápia összeállítása ilyen esetben nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van az alternatív gyógymódot alkalmazó állatorvossal, ahol a fizikális vizsgálat mellett meg kell ismerni a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet azután számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a gyógyulást, ha gyógynövényeket ill. gyógy-táplálékokat is alkalmazunk. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos Tel.: 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu info@kimintvet.hu
Ha a normál ciklusba hormonálisan beavatkozunk, a következő ivarzás időpontja nem számítható ki pontosan Pároztatni csak a kezelést követő 2 .vagy 3,.ivarzásnál ajánlott. a tabletta addig hat, amíg adagolják a macskának.
Ránézésre bőrgombának tűnik. Vigye a cicát állatorvoshoz, aki megfelelő gyógyszert fog neki adni.