3651. Hogyan készítsünk hámot a görénynek házilag?
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
Terápiás célú lézerek (soft-lézerek) alapvetõen két csoportba sorolhatók: látható piros fényt kibocsájtó, röviden piros lézerek, és infravörös fényt kibocsájtó, röviden infralézerek. A piros fény elsõsorban a felszíni szövetekben nyelõdik el, a felsõ 5-10 mm-ben.
Szeptember 10-én, egy hónappal a Hontalan Állatok Világnapja után és az Állatok világnapja előtt szervezi Sétáltató Napját a Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület.
Kisebb mérgezések a táplálék vagy ivóvíz közvetítésével naponta jelentkezhetnek, de ezek talajból, pocsolyákból, stb. is eredhetnek. Az egészséges szervezet azonban megfelelő mechanizmussal rendelkezik ahhoz, hogy kisebb méregmennyiségeket károsodás nélkül közömbösítsen ill. kiválasszon.
Közel 1 millió forint értékben adományozott a Fehérkereszt Állatvédőrség Munkacsoportja chipleolvasó készülékeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal mélységi felderítő, illetve határszakaszokon szolgálatot teljesítő egységeinek.
Szerintem a kutyáját jó lenne mielőbb megvizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy komolyabb baja van, mint azt gondolná!
Sajnos a probléma kiderítése és megállapítása nem fog menni állatorvosi vizsgálat nélkül! Úgyhogy csak azt tudom javasolni, vigye mielőbb állatorvoshoz!
A "fehér hólyagok" valószínűleg a kitépettek helyén növő új tolltokok, vagy begyulladt tolltüszők. A tolltépést meglehetősen sokszor váltja ki bőrszárazság, ami leginkább a lakás száraz levegője miatt alakul ki, így a rendszeres langyos permettel való locsolás mindenképp javasolható. Ritkábban, de tolltépést válthat ki az érintett terület alatti szervi probléma is, amit alapos állatorvosi vizsgálat (röntgen, vérvétel eredménye) deríthet ki. Ha kis helyen van a madár és ingerszegény a környezete, akkor ezen érdemes változtatni. Olvass tovább! Ezért hangoskodik a papagáj
Kedves Gazdi! A foltokban történő szőrhullás nem betegség, hanem tünet, amelynek hátterében többféle ok is lehet (pl. allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja). Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni.
A Cushing kórról nem tudok 1-2 mondatban írni, de ha az alábbi linkre kattintanak, a lényeget részletesen elolvashatják. http://allatorvos.net/szakteruleteink/borgyogyaszat/borbetegsegek/cushing-kor/ Ami itt olvasható, azzal magam is egyetértek.