3651. Hogyan készítsünk hámot a görénynek házilag?
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
Terápiás célú lézerek (soft-lézerek) alapvetõen két csoportba sorolhatók: látható piros fényt kibocsájtó, röviden piros lézerek, és infravörös fényt kibocsájtó, röviden infralézerek. A piros fény elsõsorban a felszíni szövetekben nyelõdik el, a felsõ 5-10 mm-ben.
Szeptember 10-én, egy hónappal a Hontalan Állatok Világnapja után és az Állatok világnapja előtt szervezi Sétáltató Napját a Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület.
Kisebb mérgezések a táplálék vagy ivóvíz közvetítésével naponta jelentkezhetnek, de ezek talajból, pocsolyákból, stb. is eredhetnek. Az egészséges szervezet azonban megfelelő mechanizmussal rendelkezik ahhoz, hogy kisebb méregmennyiségeket károsodás nélkül közömbösítsen ill. kiválasszon.
Közel 1 millió forint értékben adományozott a Fehérkereszt Állatvédőrség Munkacsoportja chipleolvasó készülékeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal mélységi felderítő, illetve határszakaszokon szolgálatot teljesítő egységeinek.
Úgy tűnik, hogy a teknősnek elhalásos szájgyulladás nevű betegsége van a leírtak és a képek alapján. Ezt a betegséget baktériumos fertőzés (Proteus, Pseudomonas, Aeromonas fajok) okozza. A kezelést a megfelelő sebészi ellátás után a terület fertőtlenítős ecsetelése (jódtartalmú szerek) és edzése (pl. Vagothyl oldat), valamint megfelelő antibiotikum terápia jelenti. Kérem keresse fel állatorvosát a korrekt diagnózis megállapítása és a megfelelő kezelés megbeszélése végett.
Ez ügyben nehéz mit mondanom. Sok minden okozhat ilyen görcsrohamokat, pl. ételmérgezés, fertőző betegség, gyógyszermérgezés... De azt, hogy valószínűleg mi történhetett, talán csak a kezelőorvosa tudná megmondani, vagy ő sem, hiszen sokszor nem lehet konkrétan megtalálni a kiváltó okot. Ez sajnos így van az állatgyógyászatban és sokszor az embergyógyászatban is.
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
A corona elleni oltás megszűnt. Sokan nem is oltottak ellene, mert inkább kennelekben okoz tömeges és súlyosabb megbetegedést, hobbi kutyáknál gyors lefolyású, szinte magától gyógyuló betegség formájában jelentkezik. Ráadásul elég rossz immunogén, tehát nem sokáig adott védelmet a vakcina. Ne aggódjon! Sokkal fontosabb a Lyme-kór elleni oltás.
Az elpusztult halakat mutasd meg állatorvosnak, az állatorvos kórtani vizsgálattal megállapítja a betegség okát és megfelelő kezelést ír elő a még élő halak számára.