3651. Hogyan készítsünk hámot a görénynek házilag?
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
Terápiás célú lézerek (soft-lézerek) alapvetõen két csoportba sorolhatók: látható piros fényt kibocsájtó, röviden piros lézerek, és infravörös fényt kibocsájtó, röviden infralézerek. A piros fény elsõsorban a felszíni szövetekben nyelõdik el, a felsõ 5-10 mm-ben.
Szeptember 10-én, egy hónappal a Hontalan Állatok Világnapja után és az Állatok világnapja előtt szervezi Sétáltató Napját a Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület.
Kisebb mérgezések a táplálék vagy ivóvíz közvetítésével naponta jelentkezhetnek, de ezek talajból, pocsolyákból, stb. is eredhetnek. Az egészséges szervezet azonban megfelelő mechanizmussal rendelkezik ahhoz, hogy kisebb méregmennyiségeket károsodás nélkül közömbösítsen ill. kiválasszon.
Közel 1 millió forint értékben adományozott a Fehérkereszt Állatvédőrség Munkacsoportja chipleolvasó készülékeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal mélységi felderítő, illetve határszakaszokon szolgálatot teljesítő egységeinek.
Hát... lehet. Vagy mégsem lányok? Akkor is lehet. Ha egyik fiú, másik lány, akkor meg végképp lehet. De az is lehet, hogy csak örülnek egymásnak.
Ha a madár csak esetenként tüsszög, akkor nincs nagy baj. Az általam tartott madarak is tüsszentenek néha. Ez még nem jelent feltétlenül valamilyen betegséget. Ha a madár megfázott és azért tüsszög, akkor egy kamillás gőzölő-kúra, valamint antibiotikum adása javasolt. A madár tartózkodási helyén emelje meg a hőmérsékletet (30 °C-ra). A lámpázás nem feltétlenül fontos, a kondicsepp helyett én negyedévente egy multivitaminos kúrát ajánlanék. (1 ml 1 liter vízhez, 7 napon át, ilyenkor csak a magkeverék és a vitaminos víz legyen a madár előtt.) Bármilyen folyékony multivitamin készítmény megfelelő, pl. Jolovit, Hema készítmények, Univit, stb.
Ha véletlenül bent marad a feje, az nem okoz semmi gondot. A szervezet egy idő után kilöki. A fertőző anyagok a potrohban vannak, ezért a lényeg, hogy azt mihamarabb eltávolítsuk, még ha bele is szakad a dög. Sajnos egyik kullancsirtó sem nyújt 100%-os védelmet!
Szerintem az ivartalanítást lehetne megpróbálni, bár ilyen későn elvégezve lehet, hogy a jelölés már megmarad, mint szokás. De más ötletem nincs.
A probléma megoldását valószínűleg az akvaterrárium méretének növelése jelentené. Kifejlett ékszerteknős esetén az akváriumi (vízterületi) rész minimum hosszát cm-ben úgy lehet megkapni, ha a teknős páncélhosszát megszorozzuk 5 cm-rel. Az akváriumi rész szélességét a teknős páncélhosszának 3 cm-rel való szorzata adja. A vízmélység kb. 30-40 cm legyen. A szárazterület a vízterület legalább egyharmada legyen. A fentiekből következik, hogy egy kifejlett hím és nőstény ékszerteknős tartása számára a 120x60x60 cm űrméretű akvaterrárium az ideális. A 40 l-es akvárium túl kicsi számukra.