3651. Hogyan készítsünk hámot a görénynek házilag?
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
...azoknak, akik nem szeretik az egyen-dolgokat, vagy egyszerűen csak szeretnek kreatívkodni és nem utolsó sorban spórolni.
Terápiás célú lézerek (soft-lézerek) alapvetõen két csoportba sorolhatók: látható piros fényt kibocsájtó, röviden piros lézerek, és infravörös fényt kibocsájtó, röviden infralézerek. A piros fény elsõsorban a felszíni szövetekben nyelõdik el, a felsõ 5-10 mm-ben.
Szeptember 10-én, egy hónappal a Hontalan Állatok Világnapja után és az Állatok világnapja előtt szervezi Sétáltató Napját a Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület.
Kisebb mérgezések a táplálék vagy ivóvíz közvetítésével naponta jelentkezhetnek, de ezek talajból, pocsolyákból, stb. is eredhetnek. Az egészséges szervezet azonban megfelelő mechanizmussal rendelkezik ahhoz, hogy kisebb méregmennyiségeket károsodás nélkül közömbösítsen ill. kiválasszon.
Közel 1 millió forint értékben adományozott a Fehérkereszt Állatvédőrség Munkacsoportja chipleolvasó készülékeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal mélységi felderítő, illetve határszakaszokon szolgálatot teljesítő egységeinek.
Ami nagyon fontos: 1. A "köpetelés" biztosítása: legjobb egész egérrel etetni, ha ez nem megoldható, akkor összetört csirkenyak is megfelel, de valamilyen szőrbe be kell tekerni! 2. Eleinte naponta ötször kell etetni. 3. Rengeteg calciumra van szükségük! Ezért naponta 2-3 db macskának való csonterősítő tablettát kell beadni nekik. 4. Itatni nem szükséges, ha megfelelő lédús húsokkal etetünk.
A vakarózás, illetve a bőrérzékenység egy nagyon súlyos viszketésnek a jele, ami lehet parazitás vagy allergiás eredetű. Bolhátlanítást javasolok (Frontline vagy Stronghold spot on készítményekkel). Ha nem javulnak, bőrgyulladásra lehet gondolni, ekkor vigyék el őket állatorvoshoz. A másik kérdés viselkedéseredetű, valószínűleg a két kutya között nem alakult még ki a hierarchikus rend. Javaslom, hogy a problémával keressen meg egy kutyaiskolát, valószínű, hogy ha le lennének fegyelmezve a kutyák, akkor sokkal kevesebb gond lenne velük. Addig is javasolom, hogy a kutyákat a terület két ellentétes pontján étkeztesse, mindkettő kutyának legyen teljesen megkülönböztethető saját tálja, egymáséból semmiképpen ne engedje enni őket, mert az újból hierarchikus harchoz vezethet. Amennyiben a verekedések főleg a gazdi jelenlétében szoktak bekövetkezni, akkor még javasolnám, hogy a verekedéskor látványosan hagyja őket magukra, ugyanis ekkor valószínűleg a "gazdin" veszekednek. Amennyiben egyik magatartásbeli tanácsom sem válik be, akkor különítse el őket!
A leírtak alapján leginkább egy "sipolyra" gondolok, aminek több oka is lehet. 1. Ha ivartalanított szukáról van szó, akkor (a sipoly helye alapján) mindenképpen "fonálsipolyra" lehet gondolni, ami a műtétkor bekerült varrófonal kilökődése miatt keletkezik (a szervezet próbálja "kilökni" magából az idegen anyagot). Ebben az esetben műtétre van szükség, amikor is az állatorvos eltávolítja az "idegen anyagot". 2. Ha nem volt korábban műtve a kutya, akkor bármi más okból is (toklász, egyéb idegen anyag) keletkezhet ilyen visszatérő sipolynyílás, amit véglegesen valószínűleg műtéti feltárással lehetne megszüntetni. Természetesen "látatlanban" válaszoltam, a leírt tünetek alapján. Mindenképpen javaslom, hogy mutassa meg állatorvosának ismételten!
Valószínűleg gombás és/vagy atkás bőrgyulladása van, ami sajnos elég gyakori. (Ritkán vitaminhiány is okozhat szőrhullást.) Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, aki megfelelő kezelésben fogja részesíteni a tengerimalacot!
Szopornyica elleni védő oltás ajánlott, és javasolt az ivartalanítása, nehogy méhgyulladás alakuljon ki a folyamatos tüzelések után.