3676. A nyúl tartása lakásban: a nyúlketrec berendezése
A nyulak házi kedvencként való tartása a 90-es években vált nagy divattá az Egyesült Államokban, és onnan terjedt el a világ más országaiba.
A nyulak házi kedvencként való tartása a 90-es években vált nagy divattá az Egyesült Államokban, és onnan terjedt el a világ más országaiba.
Íme a legutolsó Facebook-os nyereményjátékunk (Háziállatok vakációja ) eredményhirdetése:
Ki látott már olyan cicát, aki kimondottan élvezi, ha dobigálják? Nem láttál még ilyet? Mi megmutatjuk neked videón!
Három bájos kiscicát mutatunk be, akik befogadásra várnak. Köszönjük!
Debrecen – Goldynak és Dömének rengeteg munkája mellett szerencsére maradt ideje a családalapításra is. Akik ilyen példásan segítenek betegeken, bizonyára remek szüleivé válnak saját utódaiknak. Gratulálunk!
Elég sok dolog, betegség, elváltozás okozhatja a tüneteket. Tejet ne adjon neki! Minél hamarabb vigye állatorvoshoz!
Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat, ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Hívjon állatorvost!
Semmiképpen nem kell lemondania kutyájáról! Az Ön által felvázolt esetben az alapbetegség diagnosztizálása és kezelése a legfontosabb, ennek csak egy tünete a hasűri folyadékgyülem. A hasüregben felgyűlt folyadék leszívása csak súlyos, életveszélyes állapotban lévő kutyáknál indokolt, egyéb esetben csak további problémákat okozna. Ha az eddigi kezelés nem elég hatékony, a kezelés kiegészítésével, változtatásával jobb eredményt érhetünk el. Mindenképp indokoltnak látjuk a szív kivizsgálását, szív ultrahang elvégzését is a pontosabb diagnózis érdekében. Beszéljen állatorvosával a további teendőket illetően! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Ami látszik, hogy a macskán normálisan lévő 3. szemhéj a szokásosnál előrébb van, aminek sokféle oka lehet, a kiszáradástól kezdve, akár leukózisig. Azt javasolnám, hogy a biztosabb diagnózis érdekében forduljon állatorvosához.
A kutyus lábát meg kellene röntgenezni, előfordulhat, hogy műteni kell. Minél hamarabb vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós