3676. A nyúl tartása lakásban: a nyúlketrec berendezése
A nyulak házi kedvencként való tartása a 90-es években vált nagy divattá az Egyesült Államokban, és onnan terjedt el a világ más országaiba.
A nyulak házi kedvencként való tartása a 90-es években vált nagy divattá az Egyesült Államokban, és onnan terjedt el a világ más országaiba.
Íme a legutolsó Facebook-os nyereményjátékunk (Háziállatok vakációja ) eredményhirdetése:
Ki látott már olyan cicát, aki kimondottan élvezi, ha dobigálják? Nem láttál még ilyet? Mi megmutatjuk neked videón!
Három bájos kiscicát mutatunk be, akik befogadásra várnak. Köszönjük!
Debrecen – Goldynak és Dömének rengeteg munkája mellett szerencsére maradt ideje a családalapításra is. Akik ilyen példásan segítenek betegeken, bizonyára remek szüleivé válnak saját utódaiknak. Gratulálunk!
A macskák is periodikusan 21 naponta tüzelnek, de a hüvelyváladék mennyisége nem számottevő. Azért nem látható, mert tisztálkodásuk közben letakarítják magukról. A ciklusok tavasszal és ősszel várhatók.
Biztos, hogy valamilyen betegség miatt borzolja a tollát és ücsörög a kalitka alján (sok betegség jár ilyen gubbasztásos tünetekkel)! Minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni, hogy megvizsgálják és kezeljék, és ez alapján dönthető el az is, hogy fertőző jellegű-e a betegség.
Ne aggódjon, bizonyos mértékig a szezon és a családi jellemvonás is befolyásolja az ivarérést. Lehet, hogy tavaszra beindul az első. Ilyenkor nem sok mindent lehet vizsgálni, hiszen a szervek még nyugalomban vannak.
A kicsik szőrrágcsálása hiánybetegségre utalhat, ezért meg kellen próbálni még változatosabban etetni őket (pl. még túrót, joghurtot is lehetne adni) de még jobb, ha állatosboltban vesznek nekik vitamincseppeket és/vagy nyalósót illetve egyéb táplálékkiegészítőt. Meg kellene azért vizsgáltatni a szülőket is, hogy nincs-e valamilyen bőr-/szőrbetegségük (parazitás, gombás, hiánybetegség?), mert akkor velük is foglalkozni kell!
A macskák szezonálisan polioestrusos állatok, ez azt jelenti, hogy az ivarzási szezonban (januártól szeptemberig) egymás után következnek a tüzelések. Megközelítőleg egy tüzelés 8-9 napig tart, majd 2 hét szünet és újra indul. Az ivartalanítást már az első ivarzás után el lehet végeztetni.