3681. Maci-liftet avattak Veresegyházán
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) ciprusi partnerszervezetének (BirdLife Cyprus) becslése szerint a szigetországban közel 90 ezer madár esett orvvadászok áldozatául az idei vonulási szezonban.
Ebrendészeti hozzájárulás kivetésére adna lehetőséget az önkormányzatoknak a vidékfejlesztési miniszter által az Országgyűlésnek csütörtökön benyújtott új törvénymódosítás. Az új javaslat egyben tiltaná az élő állatok nyereményjátékon való ajándékozását, illetve pontosabban szabályozza a kutyák veszélyessé minősítését is.
A paraziták sok problémát okozhatnak a kutyának, és a gazdinak egyaránt. Mit tehetünk ellenük?
Mi az, amivel jót teszünk a nyuszinak, és mi az, amivel biztosan árthatunk neki?
Kedves Gazdi! Sajnos a huhogás kifejezést nem tudom beazonosítani általam ismert tengerimalac-hangra. Tengerimalacoknál a betegség első jele a súlyvesztés. Ezért érdemes lenne hetente egyszer lemérni, és ha folyamatosan fogy, legalább heti 50 grammot, ajánlott lenne elvinni állatorvoshoz. Ha a malacka levegővételkor ütemesen adja ki ezt a hangot, érdemes valami egészségügyi okra gondolni és elvinni állatorvoshoz, mert utalhat pl. szívbetegségre vagy megfázásra. Kérdés, hogy miben halt meg a társa? Ha a hang változó, inkább beszélgetés, akkor tényleg csak kommunikál: egy malacot legjobban egy másik malac érthet meg, és a tengerimalacok társas lények, ezért ajánlott lenne neki egy azonos nemű társ néhány héten belül, ha ki lett zárva az egészségügyi probléma. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Aggódni lehet és szabad, de szerintem a legjobb az lenne, ha elvinnék a cicájukat egy alapos kivizsgálásra. E nélkül ugyanis nem igen lehet semmi véleményt mondani, mert így minden csak találgatás lenne. Annak meg nincs értelme.
A kék madár egyértelműen tojó, a sárga nagy eséllyel az. Ami egy kis bizonytalanságot okoz, az az, hogy deformálódott a viaszbőr, illetve a lutínó (piros szemű) madaraknál a hímek viaszbőre is hússzínű maradhat.
Ivartalanított görényekben gyakran előforduló probléma a mellékvese túlműködése( hyperadrenocorticizmus) nem jellemző, hogy ilyen hamar kialakul a kórkép, ezért feltétlen vizsgáltassa meg állatát hozzá értő szakemberrel ( un. egzotikus specialista szakállatorvosok foglalkoznak a görényekkel nagyobb számban), mivel a fogyás, szőrhullás számos más betegség következménye is lehet.
Kedves Aggódó Iroda! Sajnos szerintem hasvízkór tüneteit írták le. Ez egy baktérium féle, ami az emésztő rendszert támadja meg. Szinte lehetetlen ebből kigyógyítani őket, de javaslom, hogy szerezzenek be akvarisztikai szakboltban erős antibiotikumot és kezeljék a megfelelő módon!