3681. Maci-liftet avattak Veresegyházán
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) ciprusi partnerszervezetének (BirdLife Cyprus) becslése szerint a szigetországban közel 90 ezer madár esett orvvadászok áldozatául az idei vonulási szezonban.
Ebrendészeti hozzájárulás kivetésére adna lehetőséget az önkormányzatoknak a vidékfejlesztési miniszter által az Országgyűlésnek csütörtökön benyújtott új törvénymódosítás. Az új javaslat egyben tiltaná az élő állatok nyereményjátékon való ajándékozását, illetve pontosabban szabályozza a kutyák veszélyessé minősítését is.
A paraziták sok problémát okozhatnak a kutyának, és a gazdinak egyaránt. Mit tehetünk ellenük?
Mi az, amivel jót teszünk a nyuszinak, és mi az, amivel biztosan árthatunk neki?
Elviekben a két állatot együtt lehet tartani, de hogy ténylegesen megbarátkoznak-e egymással, az akkor derül ki, ha összeeresztik őket. Érdemes két nősténnyel próbálkozni, ők nem annyira harciasak. Amennyiben a két állat nem jön ki egymással, akkor kergetni és harapdálni fogják egymást. Ha ezt észleli a gazdi, külön kell őket választani!
A nyuszi szemgyulladását sok minden okozhatja, ezért először is ki kell deríteni a kórokot. Javasolnék egy tamponmintavételt a szem váladékából, megállapítani, milyen baktérium, vagy más kórokozó a tettes. Meg kellene vizsgálni a szaruhártyát, hogy a fekély valóban gyógyult-e, illetve a fogazatát is, mert sokszor egy fogtályog következetes szemgyulladást okoz. Szemcseppre mindenféleképpen szükség van, mégpedig szteroidmentesre, pl. Brulamycin szemcseppre.
Először is nagyon sajnálom, ami a kis állattal történt. A tünetek alapján valószínűleg szökésekor mechanikai sérülést szenvedett a degu. Leeshetett valahonnan, nagy nyomás érhette a mellkasát, mivel a véres, habos orrváladék megjelenése mindig tüdővérzéskor jelentkezik. Sajnos ilyenkor már menthetetlenek az állatok. Gyakoriak a hasonló balesetek, ráadásul a deguk különösen érzékenyek.
Feltétlenül meg kellene mutatnia állatorvosnak az állatkát, hiszen nagyon sok minden okozhatta az elváltozást, pl. szúrt seb begyulladhatott, anyagcserezavar tünetei is így kezdődnek.
Az aranyhörcsögök nagyon érzékenyek a környezet hőmérsékletére, ezért előfordulhat, ha hűvösebb van, akkor lecsökken az anyagcseréje, és lelassul. Azonban ezek a tünetek utalhatnak betegségre is, ezért meg kellene mutatni állatorvosnak! Addig is tartsák szobahőmérsékleten, és ne érje huzat!