3681. Maci-liftet avattak Veresegyházán
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) ciprusi partnerszervezetének (BirdLife Cyprus) becslése szerint a szigetországban közel 90 ezer madár esett orvvadászok áldozatául az idei vonulási szezonban.
Ebrendészeti hozzájárulás kivetésére adna lehetőséget az önkormányzatoknak a vidékfejlesztési miniszter által az Országgyűlésnek csütörtökön benyújtott új törvénymódosítás. Az új javaslat egyben tiltaná az élő állatok nyereményjátékon való ajándékozását, illetve pontosabban szabályozza a kutyák veszélyessé minősítését is.
A paraziták sok problémát okozhatnak a kutyának, és a gazdinak egyaránt. Mit tehetünk ellenük?
Mi az, amivel jót teszünk a nyuszinak, és mi az, amivel biztosan árthatunk neki?
Amennyiben a többi madár nem bántja és röpképtelenül is eléri az etető-, itatóedényeket, úgy nem kell külön helyre tenni. Az egérragasztót, amennyire csak lehetséges el kell távolítani a tollazatról. Nem valószínű, hogy a hullámos lenyelje, de ha mégis, az akár bélelzáródást is okozhat. A kiszakadt tollak néhány hét alatt újrafejlődnek, a levágottak majd csak a következő vedléskor cserélődnek. A fő vedlési időszak nyitott röpdében élő madarak esetén nyár közepére esik. A lakásban tartottak egész évben folyamatosan vedlenek, de az ő esetükben is vannak intenzívebb vedlési időszakok, általában a tavaszi és őszi hónapokban.
Ha elég erősen rögzíti, akkor jó lesz. Nagyon vékonyat el tud rágni, túl vastaggal pedig nem lehet eléggé megszorítani. És több helyen rögzítse, hátha a sok ugrálástól meglazul.
Az állati fehérjék kis mennyiségben fontos kiegészítői a hörcsögök táplálékának. Heti 4-5 alkalommal kapjon állati fehérjét, de nem csak tejtermék jöhet szóba, hanem pl. heti 5-6 lisztkukacot is kaphat (elosztva több alkalomra). Állati takarmányból egyszerre mindig csak annyit kapjon, amennyit el is fogyaszt. Ne hagyjuk a terráriumban a maradékot, mert romlandó!
Feltétlen vigye állatorvoshoz, tünetek alapján többféle probléma lehet!
Lehet, kicsit keménynek fog hangzani, amit írok, de ha a természet oldaláról nézzük a dolgot, azt kell mondjam, hogy azért szülnek a többet szülő állatok több kölyköt, hogy a faj fennmaradása akkor is biztosított legyen, ha a kölykök egy része nem kellően életképes, nem egészséges, esetleg van valamilyen baja, betegsége, ami miatt még szopós kölyökként elpusztul. Ezt a tényt az emberek hajlamosak elfelejteni, és azt gondolják, ha születik 8 kölyök, akkor az a normális, ha mind a 8 életben marad és felnő. Pedig ez nem így van. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a megszületett 2 kölyök közül a kisebb, gyengébb is így jár majd, de ha mégis, az nem szabad, hogy meglepetést okozzon. Abból egyébként, amit leírt, én nem gondolnék (még) semmi rosszra, az alomban mindig vannak kisebb kölykök, és vannak erőteljesebbek. Önmagában ez még nem ok az aggodalomra. Figyelje a kölyköket és ha néhány nap után is úgy érzi, hogy a kisebb elmarad a másiktól, nem szopik annyit, nem fejlődik rendesen, akkor forduljon vele állatorvoshoz.