3681. Maci-liftet avattak Veresegyházán
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) ciprusi partnerszervezetének (BirdLife Cyprus) becslése szerint a szigetországban közel 90 ezer madár esett orvvadászok áldozatául az idei vonulási szezonban.
Ebrendészeti hozzájárulás kivetésére adna lehetőséget az önkormányzatoknak a vidékfejlesztési miniszter által az Országgyűlésnek csütörtökön benyújtott új törvénymódosítás. Az új javaslat egyben tiltaná az élő állatok nyereményjátékon való ajándékozását, illetve pontosabban szabályozza a kutyák veszélyessé minősítését is.
A paraziták sok problémát okozhatnak a kutyának, és a gazdinak egyaránt. Mit tehetünk ellenük?
Mi az, amivel jót teszünk a nyuszinak, és mi az, amivel biztosan árthatunk neki?
Állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
Ha csak a karom hiányozna akkor igen, de az ilyen esetek többségében az ujjpercek is sérülnek, így a csonkolt ujjon már nem nő karom.
Amit leírt, abból csak az tűnik biztosnak, hogy erősen vérszegény lehet a cicája. De az már erősen kétséges, hogy az Ön diagnózisa helyíes-e, ugyanis nem csak a patkányméreg okozhat ilyen vérszegénységet, hanem egy sor más betegség is, köztük vannak fertőzőek is. Jó lenne a cicát a házilagos próbálkozások helyett mielőbb állatorvoshoz vinni (persze nem ahhoz, aki nem foglalkozik vele), és alaposan megvizsgáltatni (leginkább pl. egy vérvizsgálat lenne szükséges). Talán még nem késő, és lehet segíteni rajta!
Ajánlom figyelmébe Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét, ebben minden információt megtalál. Igen a legeredményesebb, ha a két külömböző állatfajhoz tartozó egyed kölyök korban kerül össze, vagy legalább az egyik kölyök kortól él közös élettérben a másikkal.
Szamos oka lehet a Konrad Lorenz által leírt "kalitkás elhülyülés"-től ( a kalitban tartott madár "elfelejt" repülni) kezdve az idegrendszeri tüneten át a kóros elhízásig. Pontos diagnózis érdekében javaslom állatorvos felkeresését.