3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Vagy biztonságosabbnak, nyugodtabbnak érzi a kinti helyet, vagy valami baj van ezzel a kiskutyával is, és érzi, hogy nem életképes. Igyekezzenek neki a házon belül egy védett zugot biztosítani, ahol nem nagyon zavarják őt.
Kedves Norbert! Ha jól értem, a kutyusnak egy megfázásból adódó légúti hurutja van. A váladék felszakadásának segítésére a STODAL szirupot tudom ajánlani napi 2-3x1 teáskanállal. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A kutyájuknak sokféle olyan baja lehet, ami fájdalom érzettel jár (a tapasztalt tünetek erre utalnak). Miután tacskóról van szó, ebben az életkorában már elképzelhető, hogy a gerincével van baj (ez jellegzetes tacskó probléma). Azt javaslom, hogy érdemes lenne ALAPOSAN kivizsgáltatni (főleg egy ortopédiához értő állatorvossal).
Üdvözlöm! Feltétlen vigye a kiscicát állatorvoshoz! Antibiotikumos kezelésre van szüksége és megfelelő szemcseppre, hogy a másodlagos baktériumos fertőzést megelőzzék vagy gyógykezeljék. A macskanátha az esetek túlnyomó többségében gyógyítható. Oltani így valóban nem szabad, de feltétlen szükség van féregtelenítésre és immunrendszer erősítésre. A jó táplálás és a vitaminok, meg melegen tartás nagyon helyes.
Akadályozza meg, hogy a kutya a csirkékhez, a csirkék a kutyához juthassanak. (A macskát is nehéz a díszpinttyel közös élettérben tartani.) Egy húsevő, ragadozó állat természetesen viselkedik, - csak ez vagy a csirkéknek nem jó, vagy Önnek. Egy állatfajt egy másik, a zsákmányállatával azonos állatfajjal együtt tartani csak szakszerű, a születés pillanatától kezdődő szoktatással, tréninggel lehet kivitelezni.