3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Mindig a korának megfelelő tápot kell adni. Ez lehet száraz táp, konzerv vagy alutasakos is. A lényeg a ráírt ajánlás, hogy milyen korú cicának adható. Márkánként más és más típusú tápok közül lehet választani a korosztálynak megfelelően.
Kezelés nélkül sokáig elhúzódhat, sok szenvedéssel jár (gondoljunk csak arra, amikor mi, emberek influenzások vagyunk!), sajnos az állat elhullását is okozhatja. Mindenképpen tanácsos állatorvoshoz vinni, hogy mihamarabb elkezdhessék a kezelést. Otthon tanácsos meleg helyen tartani, finom eledellel táplálni, és macskáknak való vitamintablettákat is érdemes adni.
Ez normál gyomortartalomnak megfelelő hányadék, ami - ha nem túl gyakran jelentkezik - húsevőknél nem kóros.
A tüzelés vagy macskák esetében bagzásnak nevezett ivarzás mint normális élettani folyamat nem igényel semmilyen segítséget. Amennyiben zavaró az állat viselkedése, forduljon orvoshoz, számos módszer létezik az ivartalanításon kívül, mely átmenetileg megszünteti a bagzást.
Csak megbízható helyről vegyünk tápot, ami csakis és kizárólag csincsillatáp lehet. A nyúltáp (bár ugyanúgy néz ki, mint a csincsillatáp) nem alkalmas a csincsillák etetésére. Nagyon fontos a szárított, pormentes réti széna, bár a lucernát sokkal jobban szeretik (nyúltenyésztőktől beszerezhető), mindamellett sokkal egészségesebb. Az, hogy megeszik-e a zöldségeket, gyümölcsöket, teljesen csincsillafüggő. Elvileg szeretik a répát, szőlőt, dinnyét, de nagyon óvatosan (keveset és fonnyasztva!!) füvet, salátát, káposztát vagy más zöldeket is adhatunk nekik. A vizüket hetente 3-4 alkalommal cseréljük. Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt magadgoz vennéd a csincsillát! Csincsilla: így tartsd, így etesd