3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A szag nem normális, azt jelzi, hogy valami rohad a medencében, akár a talajban, akár a szűrőben, meg kellene keresni, hogy mi lehet... növény, elpusztult hal stb. ... Se baktopurt, se víztisztító tablettát ne használjon, csak kezdetnek egy, majd szükség esetén több 50%-os vízcserét... Ha a körülmények javulnak remélhetőleg a halak állapota is helyre áll.
Nem derül ki a kérdésből hogy mit eszik a cica, nehezen emészthető vagy túlságosan sok takarmány elfogyasztása után előfordulhat hogy a túlterhelt gyomor-bélcsatornát néhány napos koplalással tehermentesíti a szervezet. Habár nem írta meg a cica nemét sem,de ha nőstény a macska akkor talán az első ivarzását kísérő tüneteket észlelte.
A gyulladt szem tünetét okozhatta mechanikai sérülés is, ami antibiotikumos kenőccsel kezelendő, de valószínűbb baktérium, vagy chlamydia fertőzés(a lappangó fertőzés előjöhetett például kisebb megfázástól is). Diagnózis nélkül valamilyen Tetrán alapú antibiotikumot javasolnék ivóvízbe keverve, de érdemes lenne inkább felkeresni egy madarakhoz értő állatorvost a pontos betegség meghatározás végett. Az antibiotikum felíráshoz is szükséges állatorvos, kivéve talán az un. "kakasos port", vagyis Neo Te Sol készítményt, amit utoljára valamelyik takarmánybolt polcán láttam .
Kedves Gazdi! Elég sok információt közölt a kandúr cicájáról. A levele alapján étvágytalan, de nem tudom, hogy mióta, valamint azt sem, hogy az éjszakai tünetek mióta jelentkeztek. A patkányméreggel valóban nagyon vigyázni kell, de ez ritkán okoz idegrendszeri tüneteket. Mivel alvadásgátló hatású szerről van szó, a patkánymérgezésben szenvedő állatoknál is megszűnik a vér alvadása, ugyanúgy, mint a patkányoknál. Leggyakrabban az orr vérzik, vagy a fogíny, vagy a bélcsatornából jön a vér, de a tüdővérzés is nagyon gyakori. Ilyen jellegű tüneteket nem jelzett. Az Ön által leírt alvás közben látott mozgásjelenségek lehetnek élettani alvásjelenségek, ez az alvás stádium álmodási szakasza, igen heves mozgásjelenségekkel jár, de azt mindenképpen figyelembe kell venni, hogy léteznek olyan epilepsziás rohamtípusok, amelyek kizárólag a nappali vagy még inkább az éjszakai alvásban jelentkeznek heves mozgásjelenségekkel kísérve, és fel sem ébred rá a beteg. Mivel videó felvételt nincs lehetőségem megnézni ezekről a tünetekről, így egyelőre véleményezni sem tudom, hogy álmodik a cica, vagy éjszakai rohamai vannak. Ha esetleg videó felvételt tudna készíteni, akkor a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címemre elküldheti. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
A macskák fertőző bakteriális illetve vírusos betegségeire a kutyusok nem fogékonyak. Két probléma adódhat: játék közben a cica könnyen belekaphat a kutya szemébe, ezen kívül a belső és külső parazitákat könnyen átadhatják egymásnak. Ezért a cicát érdemes a kutyussal egy időben féreghajtani, és esetleg egy külső parazitaellenes kezelést is megejteni, még az új lakó érkezése előtt.