3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Adható, emellett még A- és E-vitamint tartalmazó táplálékkiegészítőket javaslok.
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Üdvözlöm, Megpróbálom összefoglalni.. külön-külön a válaszokat: 1-a násztánc úgy néz ki, hogy a hím teknős a másikkal szembe fordulva tenyerét kifelé fordítva, fejét behúzza és a lábvégeit rezegteti... Az Ön által leírt magatartás nem tűnik násztáncnak. 2-Fiatal teknősökre nem jellemző az ivari magatartás ivarérés előtt 3-Az ivarérés nem kor, hanem inkább méret függő, gyors növekedés esetén akár 2-3-4 évesen is ivarérett lehet egy teknős. 4-Nemektől függetlenül a későbbiekben ELŐFORDULHAT, hogy a két teknős összeverekszik... Viselkedésüket érdemes figyelemmel kísérni, és ha esetleg kárt tennének egymásban elkülöníteni őket. Üdv-Dr. Schütz Éva
Kutyák esetében az inzulin injekció beadásának nincs alternatívája (az embernél működő tablettás kezelés nem ad megfelelő eredményt). Ebből kiindulva meg kell oldani az injekció rendszeres beadását. Az injekció beadásához szóba jöhet szájkosár alkalmazása, pórázzal történő rögzítéssel (kikötés); segéderő igénybevétele; kezelő ketrec alkalmazása, stb. Tapasztalatunk szerint az állatok idővel megszokják a rendszeres injekciózást.
A szakszerűen elvégzett karomvágás nem okoz nagyobb sokkot a madárnak, de ha bizonytalan a kivitelezésben, akkor érdemesebb felkérni erre rutinos madarászt, vagy állatorvost. Ha nem kézszelíd a madárka, akkor kifogáskor legpraktikusabb a szobát lesötétíteni. A villany le, illetve felkapcsolásához érdemes segítőt kérni. A madarat egy határozott mozdulattal kell megfogni(ha fél a csípéstől használjon kesztyűt, vagy kisebb törölközőt). A szoba kivilágítása után körömcsipesz segítségével egyetlen metszéssel kb.8mm hosszú karmot hagyjon meg. Ez pontosabban meghatározható, ha fény felé fordítja a madár lábát. A karom szaruanyagán átlátszik egy vérér, aminél 1 mm-rel hosszabb legyen a meghagyott karom. A dörzspapirral bevont ülőrúd helyett természetes faágat javaslok.