3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Igen, létezik ilyen készítmény, mely a kankutyák ún. szatirizmusát csökkenti. Ez egy hormontabletta, a neve OVARID. Állatorvosi rendelvényre kapható patikákban, de ajánlatos az állatot előtte kivizsgáltatni (máj-, vesefunkció, esetleges dagantok), ugyanis bizonyos betegségek, például daganatok esetén nem ajánlott alkalmazni. A másik módszer a sima nyugtató adagolása (Sedalin paszta/tabletta). Természetesen az ivartalanítás a legegyszerűbb megoldás, de nyilván ezt nem kívánják.
A fiatal teknősök hátsó része (az ivarnyílás felett) mindig puha és rugalmas! Ez kezdeti időben teljesen természetes. Ha már idősebb, 1 éves teknősről van szó, akkor vitaminok adagolását ajánlom.
A macskáknál az ivarzásra a bagzás szót használjuk. Az említett cicusnak teljesen normális a ciklusa. Sajnos ők ún. szezonális polioestruszos állatok, ami azt jelenti, hogy januártól szeptemberig folyamatosan vannak ciklusaik, ha nem találkoznak kandúrral! De nem kell feltétlenül pároztatni! Létezik tablettás fogamzásgátlás vagy injekciós készítmény, de én az ivartalanítást ajánlom. NEM KELL FELTÉTLENÜL SZÜLNIE ELŐTTE!
A fülporc még erősödhet. Ajánlatos a megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatom van a KORVIMIN arthro por adásával. Állatpatikákban kapható.
A talajban lévő víz magasabb hőmérsékleten elpárolog, tehát ez teljesen természetes. Este ki lehet húzni a teknősök fűtőjét, ha a szoba hőmérséklete magasabb, mint 20°C (természetes élőhelyükön is esténként lehűl a levegő 22-24°C-ra)!