3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Ékszerteknősöket nem szoktunk teleltetni, nincs rá szükségük. Igazából nem is szerencsés erre késztetni őket, mert ez csak problémákkal járhat. Valószínű, hogy a szabadon engedett teknőc nem telelés miatt bújik el. Szerintem nem kellene hetekig hagyni az ágy alatt, inkább elő kell keresni és visszatenni helyére, hogy egyen-igyon.
A tünetek eléggé általánosak, sok betegségre is utalhatnak, ezért vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy mi baja lehet a malacnak. Szerintem célszerű lenne elvinni állatorvoshoz.
Meg lehet próbálni otthon Sedalin mite A.U.V. tablettával lenyugtatva levágni a csomókat. Ha ez nem sikerül, mi kicsit el szoktuk altatni őket és nyírógéppel megszabadítjuk a filcszerűen összeállt szőrtől.
Mindenképp el kell vinni állatorvoshoz, mert gyakran gombás, vagy rühatkás fertőzésük van, ami emberre is átterjedhet.
A redőit - különösen, ha mélyek - rendszeresen tisztítsa, nehogy befülledjen, mert bőrbetegséghez vezethet. A kutyus szőrét lehet rendszeresen gumikefével tisztítani; ha nem különösen piszkos, másfél havonta fürdetni.