3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Gazdi, Az ár állatorvosi rendelőnként változó. Az sem mindegy, hogy főváros vagy vidéki állatorvos. Csak tippelni tudok, hogy kb. 10 000 Ft.
Kedves Gazdi! A leírása alapján 6 hónapos korától több alkalommal néhány másodpercig tartó fokális epilepsziás rohamtüneteket mutatott a kutyusa. Nagyon tipikus tünetek a néhány másodpercig tartó lábemelgetés, majd az azt követő szédüléses roham. Mivel jelenleg több hónap vagy hét telik el a két roham között nagyon aktuális lenne már a roham típusának megfelelő tartós antiepileptikus terápiát megindítani. Minél korábban kezdjük el a kezelést, annál nagyobb az esély a gyógyulásra. Ha igényli az epilepsziás kivizsgálást és gondozásba vételt, akkor a www.kutyaepilepszia.hu honlapon keresztül el tud érni, megtalálhatja elérhetőségeimet. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Szerintem nem szemallergia, hanem Überriter szindrómája van a kutyusnak, amit az étrend nem befolyásol, de a napfény UV tartománya nagyon káros rá. Ettől kellene megvédeni! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A csőr feletti viaszbőr színe nemcsak ivarhoz, de színmutációhoz is kötött. A képen lévő tojó (és ezzel már az egyik kérdést meg is válaszoltam) ivarérett, a pontos korát nem lehet a képek alapján meghatározni, úgy 1,5-3 év körüli (tollazata felnőttkori, legalább 3. vedlésű, a csőre töredezésektől, barázdáktól mentes, élénk színezetű)
Rengeteg vizsgálati lehetőség van ilyen betegeknél. Vér laborvizsgálata, bélsár laborvizsgálata, táplálék allergia kizárása, a bél biopsziás vizsgálata stb. Nézzen körül a lakóhelye környékén lévő nagyobb állatorvosi rendelők, kórházak között, melyek azok, ahol jobbak a diagnosztikai lehetőségek!