3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Az említett kutyus, mint a miniatür ebek családjának tagja, valószínűleg később érik, és mint minden ilyen kistermetű eb, igen ideges, félénk természetű. Érdemes gyakran vinni kutyák közé, és kb. 2-2,5 éves kora körül megpróbálni pároztatni először. Tapasztalt, igen jó időben lévő szukát kell neki választani és hozzá kell szoktatni, hogy engedje a gazdi segítségét a párzás folyamán. Ha ez az idegesség nem szűnik, lehetséges a párzás idejére enyhe nyugtatót adni neki, mely a feszültséget csökkenti. A neve NATUR CALM-oldat, kapható a legtöbb állatpatikában.
A homeopátiában nem a betegséget, azaz nem külön a bűzmirigygyulladást vagy a fülgyulladást, hanem a beteget kezeljük. Ez annyit jelent, hogy megvizsgáljuk a kutya betegségének esetleges kiváltó okait, a táplálkozását, tartását, a váladékok jellegét, a tüneteket módosító (enyhítő vagy súlyosbító) körülményeket, tudakozódunk korábbi betegségeiről is, miközben különösen figyelünk a szokatlan, feltűnő, egyedi tüneteire. A helyesen kiválasztott homeopátiás gyógyszer hatása könnyen ellenőrizhető: A valódi gyógyulás mindig belülről kifelé (azaz a létfontosságú szervek felől a periféria felé), felülről lefelé történik, úgy, hogy először a jelenlegi, majd a régebben fennálló panaszok tűnnek el, miközben a régebben jelentkezett, látszólag meggyógyult panaszok rövid időre, átmenetileg újra fel is léphetnek. Ez a szabály azt is jelenti, hogy előfordul, hogy betegünk szemmel láthatóan jobban érzi magát, annak ellenére, hogy tünetei még fennállnak.
Ennél a fajtánál még jó táp mellett is érdemes másfél éves koráig plusz kiegészítőt adni.
Az álvemhesség nem betegség, a kutyafaj háziasítása (domesztikációja) előtti életéből - amikor még falkában, vadon éltek -, maradt vissza ez az élettani jelenség. Hátterében hormonális tényezők állnak és azért alakult ez ki, hogy a falkarangsorban a domináns szuka kölykeit azok a szukák is tudják szoptatni, akik nem vemhesültek vagy be sem fedeződtek esetleg. A háziasítás után is megmaradt ez a tüzeléssel és petesejtleválással összefüggő jelenség, hormonálisan ugyanis nincs különbség a vemhes vagy a nem-vemhes szuka szervezetében végbemenő változások között. Az említett cseppek (Galastop oldat) kiváló készítmény, de előfordul, hogy még egy 4-6 napos kúrát kell csinálni, hogy megszünjenek a tünetek. Fontos ezenkívül a szuka vizének és táplálékának a felére csökkentése, a gyakori intenzív mozgatás, és nincs babusgatás, cirógatás, mert ez pszichés alapon serkenti a tejtermelést. Lehet borogatni is az emlőket.
Valószínűleg valamilyen dekorációs szerves anyagból (például szőlőtőke, illetve vasfa) ázhatott ki. Ajánlott a különböző fadekorokat néhány percig forralni, majd így behelyezni az akváriumba!