3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Érdeklődő! Igen, elkaphatja a höri a betegséget, és mivel cseppfertőzéssel terjed, akár egy tüsszentés is elég lehet, hogy megkapja. Ezért ilyenkor fokozottan kell figyelni mindenre! Betegen inkább ne simogassuk a patit! Ha már kifelé jön a betegségből akkor kezdjen újra foglalkozni vele, pár naptól 1-2 héttől még nem lesz baja a patinak. Ha mégis megtörténne a fertőzés, 1 dl felforralt vízbe tegyen 1 teáskanál kamillát és 1 teáskanál oregánót. Ezt minden ízesítés nélkül éjszakára adja a patinak, a leszűrt trutyit is odaadhatjuk, bár ezt nem minden pati eszi meg. Nappalra vizet adjon neki, hogy ne terhelje túlzottan a veséit a tea. 12 óra alatt erejét veszti, így mindig frisset készítsen neki. Mielőbbi jobbulást! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi! Nehéz így okosat mondani, ha ortopéd szakorvosnál is volt, de ami még szóba jöhet: fertőzés? egyéb szervi baj? stb.). Szükséges lenne még egy alapos és szakszerű vizsgálat, hátha azzal hamar megállapítható a sántaság oka.
Kedves gazdi! Az első kérdés, milyen tápot kap? Nem mindegy, főleg a nagytestű kutyáknál, hogy milyen táppal etetjük. A sántaság a rossz minőségű táptól is kialakulhat.. Szuperprámium táppal érdemes etetni a kutyát, elsőre talán drága, de ha a sok orvosi kezelést nézi, akkor hamar visszahozza az árát és a kutya is egészséges. Gyakori tévhit, hogy majd a csonterősítő segít. Gyenge tápon az sem tud javítani, sőt.. Ajánlom figyelmébe ortopéd szakorvosunk cikkét: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása A sántasággal kapcsolatban pedig csak annyit tudunk írni, hogy konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
A Neo-Te-Sol-ban lévő tetran hatóanyag sok megfázásos tünetre jó. Hogy a tünetet megfázás okozta, vagy fertőzés, azt állatorvosi vizsgálat tudja eldönteni.
Ez sajnos jelenthet betegséget és megfázást is.:( Remélem jól vannak a nyuszik, azonnal orvoshoz kellene vinni őket...