3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A rejtett here lehozatalának sikere függ az állat életkorától (4 hónaposnál idősebbnél rosszabbak az esélyek) és a here pozíciójától. Ha a hasüregben van, akkor 25-30%-nal több esélyt nem látok, ha viszont a lágyékcsatornában, akkor 75-80% is lehet a sikeresség. Hangsúlyozom, hogy a rejtettheréjűség genetikai hátterű, öröklődő betegség, és ezért az ilyen állat a tenyésztésből kizárandó! Ha nem sikerül gyógyszeresen lehozni, akkor 5 éves koráig műtétileg el kell távolítani a hasűri herét, mert daganatos elváltozást szenvedhet!!!
Kifejezett shar-pei specialista kollegát nem ismerek, de ajánlani tudom a FELICAVET rendelőt (Budapest 1118, Rétköz u. 16.), ahova sok shar-pei jár.
Mivel a kutya elmúlt már 1 éves, és nem sikerült a feltétlen kötődést kialakítani nála, azt tudom tanácsolni, forduljon a legközelebbi kutyaiskolában dolgozó szakemberhez, aki gyakorlatban tud segíteni. Mi Budapesten vagyunk elérhetők, cím és telefon a szaknévsorban.
Minden antibiotikum receptköteles, a köhögés és torokgyulladás általában vírusfertőzés következménye. Azt ajánlom, forduljon állatorvoshoz, mert egy-két injekció után gyógyul a beteg, így meg hosszú ideig húzhatja.
A csak az egyik szemre terjedő pupillatágulat (anisocoria) lehet súlyosabb központi idegrendszerre terjedő gyulladás vagy egyéb elváltozás tünete is. Nem szokott a szem primer megbetegedéséhez társulni. Lehet, hogy a fülgyulladással van összefüggésben! Szerintem forduljon szemészhez a kérdéssel. Javaslom dr. Szentgáli Zsoltot az Állatorvostudomanyi Egyetemen. Tel.: 478-41-00