3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
HA nem indult meg a tejtermelés eddig, akkor nem valószínű már A másik kecske ha eleget termel, akkor az jó megoldás HA kevés a tej akkor tejpótlóval lehet nevelni
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!
Kedves Nikolett! Ellés után egy nap étvágytalanság elfogadható, innia azonban kellene. Általános szabály, hogy 24 órán belül ajánlott állatorvossal megvizsgáltatni az anyát és a kicsinyeket is. Az ellés után 3-7 napig véres hüvelyváladék ürülhet, ami normális. Ha ez egy hétnél hosszabb ideig tart, akkor szintén állatorvoshoz kell fordulni.
Kedves Gazdi! Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Kedves Érdeklődő! Ez bizonyára a kutya bűzmirigye, el kellene vinni állatorvoshoz, nem fogja tudni otthon kezelni. A témáról bővebben: Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései