3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Ha nagyon zavaró akkor el lehetne vinni egy nagyobb nyájba, ott talán leszokna erről
Az állatorvos fogja eldönteni, hogy szükséges-e a fogak eltávolítása.A mozgó fogak megtartása nem célszerű, mert a fog és az íny közötti terület baktériumok melegágya. Fogággyulladás lehet a következménye, ami aztán egyéb szervek megbetegedésének kiinduló góchelye lesz. A metszőfogakra a táplálkozáshoz nincs szüksége a kutyának, mert rágásra nem használja őket.
Kedves Gazdi! Születéskor ritkán előfordulhat ilyen plussz lábujj. Valószínűleg a túltenyésztés eredményeként alakult ki ez a háziasított tengerimalacoknál, még fajtatiszta malackáknál is előfordul néha. Ha mi ilyet érszreveszünk, egyszerűen az újszülött tengerimalacoknál lecsippentjük, felertőtlenítjük és annyi. Mivel már nagy a malac, és még mindig rajta van, nem javasolnám otthoni levágását, mert a láb nagyon megvérezhet. Mégis ajánlott lenne állatorvos felkeresése, nem kell ehhez műtéti beavatkozás, ha lecsípi, esetleg be kell közötni. Azért is javasolnám, hogy el kell távolítani, mert ha otthon valamilyen hirtelen ugrálástól, mozgástól beszakad, kórokozók kerülnek a sebbe, begyullad a láb, fájdalmas és lassan gyógyul. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Feltételezem hogy a gyulladás az állkapocs bőrén alakult ki. A gennyes váladékból bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatot kell csináltatni és a kapott eredmény alapján célzott antibiotikum kezelést kell végezni mind szisztémásan mind helyileg.
A fiatal kölyökkutyák bélrendszere eléggé "ingatag" tud lenni, nem kell sok ok ahhoz, hogy felboruljon a bélbeli egyensúly, és átmenetileg hígabb legyen a bélsár. Ilyenkor arra kell törekedni, hogy olyan táplálékot kapjon hosszú távon, amit szívesen megeszik, és amitől rendben van a bélsara. Ha nme múlik a hasmenés, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.