3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Az Ön által végrehajtott vízcserék gyakorisága optimális!
A tünetekből ítélve akár hasnyálmirigy-gyulladás is lehet, de még sok minden más is, pl. daganat. Azt javaslom, hogy forduljon azonnal orvoshoz.
A testméretéből adódóan keletkezhetnek bonyodalmak. Ilyen pl. ha túl nagyok a méhében az utódok (pl. nagy méretű kannal párzott) és emiatt nem tudnak természetes úton megszületni. Ekkor orvosi beavatkozásra, esetleg műtétre lehet szükség. További nehézséget okozhat, hogy elég stresszérzékenyek az ilyen típusú kutyák és nehezen viselik a fájdalmat és a különböző beavatkozásokat. Ha mindenképpen szeretne kicsiket, akkor 2 -3 évesen már elég "érettnek" kell lennie az "utódláshoz", de mindenképpen beszéljen erről kezelő-állatorvosával is.
Sajnos igen. A törpehörcsögök feltehetően valamilyen kórokozót (vírust, baktériumot) hurcoltak be meglévő állatállományukba.
Ez nagyban függ attól, hogy milyen teknőcről beszélünk, ezért nem tudok konkrét választ adni, de egy internetes keresőbe (pl. Google) beírva a "problémát", hamar kielégítő megoldáshoz lehet jutni :).