3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A pupilla tágasságát és szimmetriáját a III. agyideg szabályozza. Pszichés izgalmi hatásra tágul, paraszimpatikus hatásra szűkül, a fényerősségtől függetlenül. A pupilla egyenlőtlen tágasságát okozhatja a III. agyideg működésének zavara (perifériás ideg károsodása, agyrázkódás), és a szem belső szerkezetének betegségei is (belső szemgyulladás, fertőző betegségek, pl. FIP, Aujeszky, valamint glaucoma esetén ). Lényeges, hogy a cica szemének pupillája tartósan tág, vagy éppen az ellenkező oldalon nem képes tágulni. Ha ez a probléma többször ismétlődik vagy tartóssá válna, mielőbb vigye el a cicát állatorvoshoz.
Ha vörösfülü ékszerteknősről van szó, akkor mélyebb kerti tóban (minimum 120 cm) átteleltethető minden gond nélkül. Ha erre nincs lehetőség, akkor egy 7-10 °C hőmérsékletű pincében, kis vízben megoldható a teleltetés.
Szerintem ez csak a tengerimalacok szokásos kommunikációs hangja. Puttyogásnak is szoktam hívni. A legtöbbféle érzelmi hatásra ezt a hangot adják ki (öröm, jóérzés, izgalom, stb.), de félelem esetén inkább sivítozásba megy át.
Általában nem szoktam javasolni, az esetleges agresszió miatt. De óvatosan és fokozatosan szoktatva esetleg meg lehet próbálni, főleg, ha kis koruktól szoktatjuk őket. Szóval nem tudom :)
Ne ijedj meg, semmi egészségügyi problémája nincs a kis gekkódnak. A leopárdgekkók egészséges emésztése szempontjából elengedhetetlen, hogy homokot vagy apró kavicsokat nyeljen le az állat, ez náluk természetes jelenség.