3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Gazdi, ez teljesen normális macskaőrület, a mi macskáink is szoktak ilyet előadni, nem kell aggódni :) üdvHáziállat.hu
Előfordulhat rendellenesség, ezért ajánlott az ivartalanítás. Reméljük azért normális cicók születnek és el lehet ajándékozni őket.
A területvédő viselkedés inkább a hímekre jellemző, ha nem reagál jól a kézre akkor ne vegyék ki. Biztosítsanak neki sok mászóágat és sűrű növényzetet hogy biztonságban érezze magát és megszokja a környezetét. Ha jól eszik és mozog akkor nem kell aggódni.
Kedves Gazdi! Esetleg a gyógynövény alapú Licorice készítmény hatékony lehet, de én mindenképp javasolnék egy kivizsgálást és akkor nem vaktában próbálkoznánk. www.vetlabor.hu
Kedves Alena8! Ha meg szeretnék tudni, hogy mi a baja a cicusnak, vagy esetleg egészséges-e, mindenképpen állatorvoshoz kellene elvinni. Sok minden okozhat nyálzást: fogprobléma, idegrendszert érintő megbetegedés, stressz, vírusfertőzés stb., az pedig, hogy melyik okozza, azt csak egy rendelőben elvégzett vizsgálat alapján lehet megmondani...