3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A kutyus álvemhes. Ez egy teljesen normális élettani folyamat kutyáknál, Galastop oldat vagy BRK tabletta a megoldás. Azért érdemes kezelni, mert emlőgyulladásra és emlődaganatokra hajlamosít, ha sokáig elhúzódik. A gyógyszerek receptre állatgyógyászati patikában kaphatók.
A nálunk alkalmazott készítmény neve Werfachor A.U.V., de nagyon ritka az, hogy eredményes a kezelés és ilyenkor műtétre kerül a sor.
Vissza kell vinni az állatorvoshoz, az elváltozástól függ, hogy (hosszú!!!) kezeléssel (szemcseppezés) eltűntethető-e a homály. Ha nem súlyos, akkor jó esély van rá, hogy elmúljon.
Ez a kocsonyás valami nagy valószínűséggel csigapete, ebből kelnek majd ki az ifjonc vízicsigák. Érdemes a vizet valamilyen csigairtó szerrel kezelni, vagy ha lehetséges, csigaevő fajokat beszerezni (ilyenek például a botiák) a csigák túlzott elszaporodásának megfékezése végett!
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!