3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Természetesen megkaphatja. A védőoltásoknak nincs testsúly határa, és adagja megegyezik a 0,5 kg és 50 kg-os kutyában is. Lénye, hogy a megfelelő életkorban kapja azokat.
Kijáró cicákat érdemes Leukózis ellen is oltatni, és ha egyedül is fog kijárni, akkor veszewttség ellen feltétlen. Létezik még oltóanyag a FIP ( fertőző hashártyagyulladás) megelőzésére is.
Látatlanul nehéz megmondani, hogy miért nem kötődik a kutya sem az embertársaihoz, sem az életteréhez. Az okok ismerete nélkül pedig még nehezebb tanácsot adni. Hasonló helyzetekben, csak egy helyszíni megfigyelés, felmérés és a kutya tesztelése után lehet érdemben tovább haladni a megoldás irányába.
Előfordulhat, hogy egy széna darab szúrta meg- ilyen van- de mindenképp mutassátok meg orvosnak, mert lehet egy gyulladás is- esetleg a szájüreg felől is, csak még nem érzékeny...Rövid kezeléssel helyrehozható..
A fehéres vizelet az utalhat kevés folyadékra is- ilyenkor összesűrűsödik a vizelet és ilyen állagú lesz, ebben az esetben több folyadék vagy lédús zöld megoldás- azonban a véres vizelet már nem játék- valószínűleg felfázás, ami gyulladást okozott kell a nyuszinak gyógyszer- valószínű antibiotikum, de ezt orvos írja fel illetve adja be...El kéne őt vinni, vagy hívni orvost, mert magától ez nem fog elmúlni- addig is lehet neki adni a víz mellé kamillateát- csak úgy natúr- az átmos és fertőtlenít...