3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Sajnos hatékony kezeléshez az állatorvos nem kerülhető meg, mivel egy alaposabb vizsgálat nélküli, feltételezhető baktériumfertőzés kezeléséhez szükséges, szélesspektrumú antibiotikum receptjének felírásához is orvos kell. A leírtak alapján mérgezés, kavicshiány sem kizárható, de valószínűbb lehet begyhurut. Orvosi kezelés nélkül igencsak lecsökkenek a madár esélyei a hosszú életre. Mindenesetre, az alábbiakat érdemes figyelembe venni. Ha a magkeveréken kívül más eleséget is kapott, abba kellene hagyni a zöldeleség, saláta etetést, az ivóvízbe pár csepp almaecet (1ml ecet/1dl víz)sem ártana, folyami homokot, benne 1-2mm átmérőjű kavicsokat kapjon egy tálba, vagy a ketrec aljára beszórva.
Kedves Adrienn! Ha vakaródzik is a kutya, akkor felmerül az allergia lehetősége. Szerintem ebben az irányban is kellene vizsgálódni, mert elképzelhető, hogy ez az oka. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha puha a páncél akkor sérülékenyebb és nehezebben védekezik a gombás betegségek ellen. Nehéz így megmondani hogy mi lehet, látnia kell profi állatorvosnak. A puha páncél legtöbbször valamilyen tartási hiba következménye. A legnépszerűbb hüllőfajok is igénylik a jólétükhöz szükséges környezetet és táplálékot, ha ez nincs meg akkor a gyógykezelés sem segít. Ellenőrizze hogy a fajnak megfelelő körülmények rendben vannak-e és nézesse meg az állatot orvossal aki célzott kezelést tud adni.
Ez egy olyan kérdés, amire általánosságban semmilyen választ nem lehet adni. A korrekt eljárás az, hogy ezt ortopédiában nagyon járatos szakemberrel kell megbeszélni. Javaslom nézzenek köröl a www.kisallatortopedia.hu weboldalon és ott keressenek a közelükben elérhető ortopéd szakembert, és vele vegyék fel a kapcsolatot.
Kedves Andrea! Bár meg kellene vizsgálani, de szerintem egy allergiás bőrgyulladás következményeit láthatja (pörkképződés a bőrfelületen stb.). Azt javasolom, biztos ami biztos mutassa meg egy állatorvosnak is...