3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Ha már nem telik fel a " pukli", és nem is folyik belőle genny, akkor be fog záródni az a kis seb. Ha ez nem történik meg, ( állandóan nedvedzik) akkkor vigyék vissza az állatorvoshoz!
A legbiztosabb megoldás az ivartalanítás, mert a rendszertelen tüzelés fokozottan hajlamosít gennyes méhgyulladás kialakulására!
A macskák durva verekedése viselkedés probléma, állatorvosként valami enyhe állatoknak való nyugtató kipróbálását tudom javasolni. Az apró állatok macskától való megvédése, csak a macskák lakásban való tartásával oldható meg sajnos.
Kedves Jani! Cészerű lenne egy állatorvossal megnézetni a gidát, aki személyes vizsgálat után megfelelő kezelésben részesíti, ha szükséges!
Az a véleményem, hogy nem gyanakodni kell, hanem elvinni egy (jó) állatorvoshoz és alaposan megvizsgáltatni. Ennek eredménye(i) alapján lehet dönteni arról, hogy mit érdemes, lehet vagy kell tenniük. A leírt panaszok egyébként elsősorban az életkorával állnak összefüggésben.