3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A fotók alapján nehéz bármit is mondani, szerintem mutassa meg egy állatorvosnak...
Így első olvasásra az 5-6 nap igen rövidnek tűnik a tumor kialakulásához. Gyomor-nyombélfekély "elrákosodhat", hacsak már eleve az nem egy daganat volt... Nehéz a kérdésére válaszolni, mert a részleteket nem ismerem, nem láttam(tuk), nem kezeltem(tük) a kutyusát. Az Ön mostani helyzetében (mert ha jól értettem kedvence már nem él) pontosabb diagnózishoz kórbonctani vizsgálat lenne szükséges...
Kedves Gy. Az utazás megoldható, de sok feltétele van, úgyhogy azt javasolom, keressen fel egy helyi állatorvost Floridában. Létezik sokféle nyugtatószer, állatszállító vállalkozások is, akik szerintem segíteni fognak Önnek.
Kedves András! A foltok valószínüleg penész jelei, ezt tavi gyógyszerekkel lehet kezelni, illetve a pikkelyek elállása a testtől, valószínüleg hasvízkór tünetei. Ez elég veszélyes betegség, tóban szinte gyógyíthatatlan.
A válaszom egyszerű: egy másik állatorvos! Talán ő több eredményre jut, ha a mostani már tanácstalan.