3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Ha a cica szeme egészségesnek látszik, lehet, hogy már megszabadult tőle. Ha bármi rendellenességet lát, természetesen forduljon állatorvoshoz!
Ha a csarnokvíz nem folyt el, akkor valószínűleg nem a teljes rétege sérült a szaruhártyának. Regenerálódni tud, lehet, hogy pici hegsedés marad majd vissza, ami a látást önmagában nem túlságosan korlátozza. Az antibiotikumos szemcsepp mellé jó lenne valami regenerációt segítő szemcsepp. Pl. Corneregel gél.
A füves részek, ha egyáltalán fertőzöttek lettek, a napsütés hatására elég gyorsan megtisztulnak a kórokozóktól. A kutyájuk pedig, ha jól volt oltva, akkor minden valószínűség szerint védett a betegséggel szemben.
A kedves kérdezőnek tegnap már válaszoltam ugyanerre a levelére a saját honlapon, így sok új információhoz nem fog jutni. A leírás szerint én is azt gyanítom, hogy a cica fülrühösségben szenved. A kérdésben felsorolt és kérdezett gyógyszerek jó része nem ennek a betegségnek a kezelésére valók. Megfelelő gyógyszert, fülcseppet állatorvostól kaphat, még akár úgy is, ha egyelőre nem tudja elvinni az állatot vizsgálatra.
Kedves Gazdi! A leírt tünetek egyértelműen élősködőre utalnak, a rángatózás vakarózás közben általában atkás fertőzésnél fordul elő. Az atka a bőrben él, amikor túlszaporodik, legyengül az immunrendszer, a bőrön fehér korpás felület keletkezik, amit a malacka sokszor véresre vakarhat, és ha rángatózik is, igazán fáj neki a bőre. Atka ellen a leghatásosabb, ha állatorvos ad neki Imervectin tartalmú injekciót, mert erős atkafertőzésnél gyorsabban hat, mint a cseppek. Ha egyáltalán nem tudják megoldani az állatorvost, SH Rodemectin csepp kapható vény nélkül állatpatikában. Ebből felnőtt malacnak 6 csepp az adagja, egy-egy a füle mögé, 2 a gerincére, még kettőt lehet a sebek közelébe, de nem a sebbe. A kezelést hetente egyszer meg kell ismételni legalább 4 hétig, még ha a külső tünetek elmúlnak, akkor is. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő