3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Az itraconazole adagja a szaklapok szerint kutyáknak 5-10 mg/ttkg. Azt, hogy a dózis az alsó vagy éppen a felső határhoz legyen közelebb, a szert rendelő állatorvosnak kell eldöntenie. Így a kb. 5,5 kg-os kutyája kaphat 25 mg-tól 50 mg-ig. A készítmények Magyarországon még igen újnak számítanak, így saját tapasztalatot nehéz hozzátenni.
Viselkedés probléma oka lehet valamilyen elváltozás az agyban, de fiatal kutyánál ez ritkább. Ha nincs semmi egyéb betegségre utaló tünete a kutyának, kutyakiképző ill. viselkedés terápiával foglalkozó szakember segítségét kérje.
Ha nem oldódik meg a egy-két héten belül, nem szokja meg a sétáltatást, akkor szerintem keressen fel egy kutyakiképzőt. Ez inkább pszichés-viselkedésbeli probléma, mint állatorvosi...
Ha nem rendeződik, mindenképpen keressen fel egy állatorvost!
Ezt így nehéz megmondani de a bőrproblémát okozhatja a nem jól szűrt víz a javulást pedig segíthetik a megfelelő UV tartalmú lámpák. Ha a szűrés jó és megfelelő a világítás is akkor érdemes lenne állatorvossal megnézetni mert akkor valószínűleg nem környezeti gond van.