3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Ha a gőtédnek azon kívül, hogy "meghízott", nincs más kóros tünete: fajának, fajtájának megfelelően mozog, környezete felé a szokásos érdeklődést mutatja, a táplálékot elfogyasztja, kültakaróján elváltozás nem látható, akkor valószínűleg nincs nagy baj. Ha a fentiek közül bármelyik kóros tünetet mutatja a "meghízás" mellett, abban az esetben minél előbb mutasd meg állatorvosnak.
Abban az esetben, ha a sikló elfogyasztja az élő napos egeret, de a későbbiekben visszahányja, valószínűleg valamilyen emésztési probléma áll a háttérben. Minél előbb mutasd meg a siklót állatorvosnak, aki alapos vizsgálattal kiderítheti a háttérben álló okot, majd megfelelő kezelésben részesíti a kígyót.
Nem tudom, én még sosem raktam össze. Meg kell próbálni, hogy jól kijönnek-e. Erre főleg fiatal kortól történő szoktatás esetén van nagyobb esély. Az, hogy milyen neműek, szerintem ebből a szempontból nem fontos.
Ha az enyém lenne a malac, akkor elvinném állatorvoshoz! Lehet, hogy azért tört le a foga, mert túl hosszú. Egyébként ki fog nőni (rágycsáló lévén folyamatosan növekszik a foguk, de addig is gondoskodni kell megfelelő/számára ehető tápról!), de mindenképpen rá kellene nézni "szakértő szemmel", hogy mi lehet a baja!
1. Egyszerűen be kell csukni az ajtót és akkor nem tud kimenni, így benti cica marad. Ha mégis nekiindulna, akkor rá kell ripakodni! 2. Szerintem a játék miatt nem kell aggódni. Az idősebb okosabb, és mindig tudja, hol a határ! Ha a kicsi túl messzire megy, a nagy "rászól", így tanulja meg, mit szabad és mit nem. Amúgy sem lehetne egész nap őrködni felettük.