3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A vemhesség átlagosan 63 napig tart ezért az ellés megindulása még nem várható. Ha sok magzat van akkor a kitágult méh kitölti a hasüreget és összenyomja a gyomrot és a beleket. Ha semmi más tünet nincs akkor úgy látom nincs ok aggodalomra. Hogyan tápláljuk a vemhes kutyánkat? A vemhes szuka fészeképítése Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata? Kutyatenyésztési útmutató - A fedeztetés eredménye
Sok okosat ebben a kérdésben így nem lehet mondani! Hiába voltak sok állatorvosnál, azt nem tudjuk, hogy melyik mit csinált, mire gyanakodott, mit vizsgált, milyen mintát küldött el vizsgálatra (pl. baktérium/gomba tenyésztés). Csak annyit tudok tanácsolni, hogy egy bőrgyógyászati szakrendelésre kellene talán elvinni, akár messzebbre is, ha kell.
Üdvözlöm. Ráczné Cs. Tímea vagyok, hobbiállat- tenyésztő. A papagáj tojások rendkívül érzékenyek rázásra, ütődésre, ha nincs rajtuk hajszálrepedés és nem sérültek, akkor ha kb. 1 héten belül folytatja a tojó a tojások gyűjtését az oduban, akkor gond nélkül kikelnek az első tojások is. Az odut a kalit (kisvolier) oldalára célszerű felrögzíteni, és ülőrudat úgy elhelyezni, hogy kényelmesen meg tudják közelíteni. Abban az esetben, ha nem fogadják el az odut valamint a tojó nem tojik újabb tojást néhány napon belül és nem is ül rá a meglévőkre, akkor sajnos ezek a tojások már nem fognak kikelni. A tojásrakáshoz lágyeleség, zöldeleség, ásványi és vitaminkiegészítés szükséges, hogy a tenyészpár problémamentesen tudjon költeni. Sok sikert hozzá. http://www.haziallat.hu/madar/gondozas/
Sajnos így ezt lehetetlen megállapítani, mindenképp javaslom, hogy állatorvoshoz vigyék el és vizsgáltassák meg a cicát! Üdv, Fux Attila
Üdvözlöm! Állatorvos tud javasolni megfelelő szemcseppet vagy szemkenőcsöt, érdemes felkeresni egy közeli szakembert.