3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A legjobb ha a nyuszit hagyod ismerkedni úgy hogy a kutyus a kezedbe van. Először semmiképp ne engedd össze őket mert a kutyus játékból is kárt tehet benne. Engedd hogy szagolgassák egymást és látni fogod a reakciókat. Apránként lehet majd összeengedni őket, de néhány nap elég lesz rá.:) KIEGÉSZÍTÉS: Az Első Nyúlmentő Alapítvány véleménye eltér Dr. Jekkel Gabriella válaszától, szerintük nem lehet biztonságosan összeszoktatni a két állatfajt, mivel az egyik zsakmányállat, a másik meg ragadozó. Mindkettőnek rossz, hogy érzik egymást. Sajnos több eset is volt rá, hogy a gazdi megbízott a kutyában mert akár évek óta együtt voltak. Aztán a nyúl/tengerimalac/csincsilla mondjuk megriadt valamitől, futni kezdett és a kutyában meg előjött a vadászösztön. Valamikor csak megsebzik őket, de sajnos sokszor halál a vége... Az alábbi kép pl. egy összeszokott párosnál történt: Árva nyuszikat fogadott örökbe egy kan csivava Hogyan kell a ketrecen kívül játszani a nyuszival? Ilyen játékokkal szórakoztathatod nyuszidat Hihetetlen: pit bull elárvult nyuszit ápol, tisztogat!
Azért nehéz a bolhákat teljesen kiirtani mert a lerakott peték a környezetbe kerülve is fejlődésnek indulnak és visszafertőzik a cicákat. Én két márkát ajánlok: Advocate vagy Stronghold mert ezek a bolha lárvái ellen is hatásosak. 4 hetente kell ismételni és 2-3 hónap alatt lesz teljes a bolhamentesség. Az alom mellé piszkítás nem betegség hanem egy rossz szokás, amiről kitartó munkával le lehet szoktatni a cicát. Ha jó helyre intézi a dolgát akkor dícséret és jutalom ellenkező esetben dorgálás. Bolhák a kiscicákon Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól? Miért fontos a bolhaírtás? Macska élősködői
Ha kullancsok ilyen gyakran mennek az állatokra akkor mindenképp ajánlom hogy valamilyen kullancs riasztó szert használjon. A kivett kullancs helyének duzzanata nem feltétlenül fertőzöttség miatt alakul ki, de fertőtlenítése fontos. A kullancs által terjesztett betegségek lappangási ideje általában több mint 1 hét tehát az orvosi segítség nem késett el. Melyik kullancs irtó nyakörvet válasszam? Kullancs elleni védekezés kutyáknál - tények és tévhitek Mit tehetünk kullancscsípés után? Hogyan működnek a kullancs elleni szerek?
Nem jó a kép, de lehet esetleg bőrgomba. Bőrkaparék minta laborba küldéssel lenne pontos a diagnózis. Gombás fertőzés - mit tehetünk a macska bőrbetegsége ellen
Kedves Péter! Ha a nyuszi nincs jól, és keveset eszik, akkor érdemes minél hamarabb megmutatni egzotikus szakállatorvosnak. Bármi betegsége lehet, így a korrekt diagnózishoz akàr teljes szájüregi vizsgálat, röntgen vagy vèrvétel is szükséges lehet. Egzotikus àllatorvosok listàja a következô linken érhetô el: http://www.torpenyul.hu/content/nyulas-orvosok-0 Jobbulást kívànok Üdvözlettel Meier Krisztina, Első Nyúlmentő Alapítvány Vigyázz a nyúl egészségére! Szem-, az orr- és a szájbetegségek tünetei a nyulaknál Emésztési problémák a nyulaknál