3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Gazdi Először a lakásban kellene ráadni a hámot és a pórázt nem felemelve rácsatolni. így hagyni, h mászkáljon egy jó ideig, ha beakad valamibe akkor kiszabadítani. Ha ez megy, akkor néha felemelni a pórázt. de nem meghúzni. Utána felemelni és nagyon picit irányítani, hogy merre menjen. Ha ez is megy akkor próbálni úgy sétálni vele a lakásban, kertben, hogy a póráz a kezünkben van. Szóval szépen fokozatosan kell hozzászoktatni. Pont most készül újabb kutyás sorozaton a neten, ami pont ehhez hasonló problémákról szól majd. Alábbi linken elérhető: https://youtube.com/c/kutyadumavideo (Fakó sorozat) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyafelszerelés: hogyan szoktassuk hozzá a kiskutyát? Miért rángatja a kutya a pórázt, és hogyan szoktassuk le róla? Hogyan bánjunk a félős kutyával?
Kedves Róbert! A légylárvák nem az állat bélrendszerében vannak, hanem a nedvedző bőr- és nyálkahártya sérüléseknél jelennek meg. A testváladékok illata messziről odavonzza a legyeket, amelyek aztán lepetéznek a sebbe, innen kelnek ki a lárvák. Védekezni csak úgy lehet, ha a nedvedző sebeket védik, bekötik, lefedik, stb., illetve megfelelő gyógyszeres kezeléssel segítik az állatot. Feljelentést tenni pedig a legyek ellen nem lehet. Vérszívó legyek kártételei lovakon és kutyákon
A kutyának papillómák vannak leggyakrabban. Nem tudok róla,hogy ezzel a módszerrel próbálkozott-e valaki. Én nem. Véleményem szerint nem működne. Hasonkó kérdés-válaszok: Kutya háta sebes és van rajta egy szemölcs is Kutya szemölcs eltávolítása
Kedves Szilvi és Damien! A helyes diagnózishoz és terápiához,bőrkaparék vizsgálatra lenne szükség. Dr.Puskás Gábor
A B6 vitaminnak is van némi hányás ellenes hatása de az nem biztos. Ha biztos megoldást akar akkor Sedalin gél adagolásával lehet megakadályozni az utazási stresszt és hányingert. Autózás a kutyával Négylábúval négy keréken - avagy kutya az autóban Hogyan szoktassuk a félős kutyát az autózáshoz?