3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Hosszú távon esetleg okozhat problémát. Jobb lenne rászoktatni a felnőtt tápokra, hisz ez fogja tökéletesen kielégíteni az állat élettani szükségleteit.
A kalitkák aljába én is újságpapírt teszek, mérgezés nálunk még nem történt. Díszállat-kereskedésekben többféle "papagájalom" kapható, de a kétszer rostált sóder vagy a homok is megfelelő.
Nagyon változó. A kandúrok nehezebbek (kb. 2-8 kg is lehet), a nőstények kissé könnyebbek. De szobamérlegen egyszerűen lemérhetők. :)
Az általad leírt "tünetegyüttes" valóban nem minősül kórosnak. A cicák szeretik az emberek számára furcsának tűnő pihenőhelyeket. Ami a tisztálkodást illeti, előfordulhat valamilyen külső élősködő a bőrén, illetve a szőrén (pl. ragadozóatka, bolha, stb.). Ezek okozhatják a nyugtalanságát. Ennek kizárása végett vidd el állatorvoshoz a cicát.
A hüvely bakteriológiai vizsgálata fontos lehet, bár ha még nem volt ilyen jellegű gond, akkor nem feltétlenül szükséges. A törzskönyvezésről Önöknek kell dönteni, drágábban lehet őket eladni, de nem biztos, hogy olyan könnyen elmennek.