3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Én valóban nem javaslom idős szukáknak a gyógyszeres fogamzásgátlást, mert sokkal nagyobb a méhgyulladás vagy/és emlődaganat kialakulásának az esélye. Ma már kitűnő altatószerek vannak, biztonsággal lehet idős állatot is altatógéppel altatni, és inkább megoperálom egészségesen 10 éves korban, mint betegen 12-13 éves korában.
14 évesen már nagyon nagy megterhelés, hogy ennyiszer ellik és ellett. Én biztos ivartalaníttatnám, mert teljesen ki fog merülni a szervezete! A hányásnak sok oka lehet, a sok szőr lenyelésétől a vesebetegségig egy csomó dolog okozhatja. Szóval ezzel érdemes állatorvoshoz elmenni. Nem hiszem, hogy féltékeny lenne, egyszerűen csak zavarja, "sok" már egy 14 éves macskának az állandó zaklatás. De remélhetőleg a kicsi hamar lenyugszik és békén hagyja anyját!
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!
Meg lehet próbálkozni a "tente cica, tente" varázsszavakkal, hátha sikerül. Bár erre kevés esélyt látok! :) És sajnos jó módszer sincs az esti altatásra. A cicák (szerencsére) ilyenek, ezért szeretjük őket. Meg kell tanulni együtt élni velük. (Vagy zárhatóvá kellene tenni az ajtót és hangszigetelni...)
Nekünk még nem volt szfinx cicánk, így nem volt alkalmunk segédkezni egy ilyen fajtájú egyed szülésénél. Így azt javaslom, hogy konzultáljon a tenyésztővel, és ha problémát észlel, kérjen állatorvosi segítséget.