3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Szerintem, rágcsálja nyugodtan. Nem lesz baja tőle. (Biztos nyúlnak érzi magát. :))
Szerintem ne ostorozza magát állatszeretete miatt. Én sem teszem és pszichológusra sem költök túl sokat! :) Ha valaki el tudja látni saját állatkertjét, akkor tarthat annyi állatot, amennyit akar. A választásban nehezen tudnék segíteni, de a tengerimalacok nagyon aranyosak tudnak lenni ám! :))
Bulldogoknál gyakori a bőrprobléma. Bátran állíthatom, hogy ezek hátterében legkevésbé a szőrtüszőatkásság a döntő tényező. Ez inkább csak másodlagos diagnózis vagy lelet, fontos lenne egy laboratóriumi vizsgálat (bőrkaparék, szőr stb., akár vérvétel is) az ok megállapítására. A bulldog bőrbetegségek hátterében leggyakrabban inkább immunhiány áll, emiatti gombásodással, de gyakori az ekcémás (allergiás) alapon induló probléma is és egyéb más problémák. A pontos diagnózishoz persze személyesen kell megvizsgálni a kutyust. Javasolnám, hogy bulldogszakértő dokihoz vigyék, vagy vigyék vissza a kezelődokihoz. (Egyébként Takticcal soha nem szoktunk bulldogot fürdetni, mert nagyon rontja a bőrük állapotát...) Sajnos a bulldog bőrprobléma témakör egy elég nehéz és komplex tudomány, sok száz oldalas könyvet lehetne írni róla...
Valószínűleg enyhe hasmenésről lehet szó. Ha igen, akkor ez leggyakrabban emésztőrendszeri problémára, gyulladásra utal. Enyhébb esetben 1-2 napos koplalással vagy diétával (főtt rizs, csirkehús napi többszöri, kis adagban való etetésével) és probiotikumok (kefír, joghurt, állatpatikában kapható probiotikumok) adásával rendeződik a helyzet. Ha mégsem, akkor dokibácsihoz kell menni. Vagy dokinénihez. (Nehogy kikezdjenek a feministák. :)) Megelőzés: nem szabad hirtelen tápot, eleséget váltani, illetve ezek mindig jó minőségűek legyenek.
Mert imádja a mentolt! Macskáknál ez gyakori! A sportkrém helyett javasolnám, hogy állatpatikában vásároljanak neki mentolos macskatablettát. Mert van ilyen!