3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Az akácfa ága szálkásan törik, ami sérülést, okozhat, nem beszélve a kéregben található anyagokról, amik ténylegesen károsak lehetnek a kis állatra. Szívesebben javasolnám alma-, cseresznye- vagy meggyfa ágait. Állatkereskedésekben lehet is kapni ehhez hasonló rágófákat.
A malac hasméret-növekedésének számtalan oka lehet: petefészek cysta, ami a szőrhullást is magyarázná, daganat, elhízás stb. Kideríteni csak úgy lehet, ha ultrahangos vizsgálaton esik át a malacka. Ezzel a vizsgálati módszerrel megállapított elváltozást utána már kezelni is lehetne.
Nagyon fontos tisztázni, mi számit diétának és mi a nyúl helyes táplálása. Első és legfontosabb, hogy nem mindig az a jó a nyúlnak, amit enni szeret. A helyes táplálás a következő: a táplálék nagy részét a friss, aromás széna tegye ki, amely mindig legyen a nyuszi előtt. Ugyanígy friss vízre is mindig szüksége van. Zöldséget és gyümölcsöt csak naponta 2-szer adjunk neki, mégpedig annyi mennyiségben, amit fél óra alatt meg tud enni. Magkeverékből a napi adagja egy mokkáskanál. Tilos adni a száraz kenyeret, és mindenféle nyalánkságot. A diéta során széna, alma és répa javasolt. A nyulaknál a lágy bélsár ürítése normális, amit ők elfogyasztanak. Elképzelhető, hogy most is erről a lágy bélsárról van szó, csak a nyuszi most nem eszi ezt meg. Ha pár nap szigorú diéta után sem javul a helyzet, vagy éppen romlik, azonnal állatorvoshoz kell fordulni.
Lehet, hogy az alomépítési viselkedés csak késik, de nem marad el. Nem minden esetben születnek a kicsik pontos időben, 1-2 nap késedelem még elfogadható. Ha a kölykök elárvulnak, keresni kell egy béranyát, aminek éppen most vannak kölykei, talán ő etetni fogja az árvákat. Ha erre nincs mód, akkor tápszerrel kell etetni a kicsiket.
Az orvosi szakmában sohasem lehet biztosat mondani. Tapasztalataink alapján nagyon sok jó és hatásos daganat ellenes szer létezik, amelyek a daganatok növekedését csökkenthetik, esetleg meg is állíthatják. Ugyancsak nagyon jó immunerősítő szereket is forgalmaznak az állatgyógyászatban, nem is beszélve a homeopátiás készítményekről. Ha szeretne többet megtudni a készítményekről, hívja a rendelőnket a 06 1 240 9780-as telefonszámon.