3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A kérdést nem értem teljesen. Mikor szeretné, hogy a kutya beengedje az ismerőseit? Az Ön jelenlétében vagy amikor nem tartózkodik otthon? Mi konkrétan a probléma? Rájuk ugrál vagy megtámadja őket? Az első esetben meg kell tanítani a kutyát fekve, helyben maradni, és csak azután engedi mozogni, miután a vendégek a házba bementek. Ebben a közelben lévő kutyaiskolában kaphat gyakolati segítséget. A másik megoldás, hogy bezárja a kutyát egy kennelbe vagy megköti. A második esetben minél több emberrel kell összeismertetni, de valószínű, hogy úgy is csak azt fog beengedni, akit ő akar. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra? Hogyan tanítsd meg kutyádat az "ül" parancsszóra? Tanítsd önuralomra a kutyádat! Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla!
Vannak ilyen irányú hiedelmek, hogy a kandúr a saját kölykeit is megtámadhatja, hiszen egy félvadon élő kandúr esetében egy időben több "feleség" is előfordulhat. Ha biztonságban akarja tudni a kölyköket, akkor a mamával együtt zárt helyre kell helyezni őket.
Nem valószínű, hogy bántani fogják egymást. De arra gondolt-e, hogy a szuka tüzelésekor problémák lehetnek? Fontolja meg az ivartalanítást.
Nem tudom, mennyi idős a kiscica és honnan származik? Csak feltételezem, hogy eddigi élete során az emberektől nem sok szerető gondoskodást kapott. Tanácsom, hogy vigyék homeopata állatorvoshoz. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon találnak.
Az említett tünetek allergiára utalhatnak, vagy esetleg pszichés eredetű abnormális viselkedésre. Ha a kutyák - főleg a nagy mozgásigényűek - hosszú ideig vannak bezárva egyedül, akkor gyakran jelentkeznek ezek a tünetek. Allergia és viszketés elleni kezeléssel, a táplálék antiallergiássá tételével (speciális tápok vannak, például bárányos-rizses) lehet a tüneteket megszüntetni. A pszichés eredetű tünetek pedig természetes alapú nyugtatókkal oldhatók meg.