3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Miután fiatal kutyáról van szó, nem lenne helyes itt találgatni, mindenképpen az lenne a jó, ha mielőbb megmutatná állatorvosnak!
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak.Elképzelhető,hogy bőrdaganatról van szó,de a bágyadtság miatt egy általános kivizsgálásra is szükség lenne.
Kalcium-tablettát vásárolj kutyádnak, nagyobb állateledel-boltokban biztosan megtalálod, a vitaminoknál keresd! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az igaz, hogy ebben az életkorban a hasmenéssel járó problémákat nem szabad elbagatelizálni, mert annak akár súlyos következményei lehetnek, de azért nem kell minden hasmenéses baj esetén azonnal a legrosszabbra gondolni. A vírusos fertőzések esélye ilyenkor nagy, de egy egyszerű gyomorrontás is okozhat ilyesmit. A kiskutyák új gazdihoz kerülésekor egyébként is szükség van 2-3 napra az alkalmazkodáshoz. Ha a kiskutya a hasmenést leszámítva egyébként élénken viselkedik, és hajlandó enni is (valamnt nem hány), akkor ezt valami diétával lehetne a legkönnyebben helyrehozni. Javaslom, adjanak neki péppé összetört csirkenyakat ragacsosra főzött rizzsel összekeverve (2/3 rész pépes nyak+1/3 rész főtt rizs). Ez már nagyon sokaknak segített!
Kevés mennyiségű csipa és tüsszögés még nem a világ vége, de ha ez sűrűbben fordul elő,akkor mindenképp vigye orvoshoz,mert komolyabb problémák bevezető jele lehet. A wc-re szoktatást ecet segítségével lehet megpróbálni. Ha az alomtálcán kívül pisil a nyuszi, azt rögtön fel kell takarítani,illetve a pisis almot a wc-be lapátolni. A feltakarítás után az adott helyet ecettel is át kell törölni,hogy ne érezze máshol a vizelet szagát,mint a wc-n. Nálam ez ecet szaga vált be,amit nem igazán kedvelnek, de ezzel nehéz leszoktatni a rágásról. A megoldás inkább ,az ha valami mással le tudja foglalni magát. pl.: wc papír karton gurigája betöltheti ezt a funkciót.