3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Elképzelhető, hogy valóban a tüzelés miatt étvágytalanabb a kutya, de ezt látatlanban, vizsgálat nélkül nehéz megítélni, mert lehetnek közben olyan bajai, amit Ön esetleg nem vesz észre, de egy állatorvos igen. Jobb lenne ha meg tudná mutatni őt orvosnak. Egyébként a felnőtt korú kutyákat elegendő naponta 1x etetni. 2 évesen már ő is felnőtt. De ettől sokan eltérnek, és 2x adnak enni.
Legvalószínűbb, hogy a költözéssel, táplálékváltással járó stressz miatt egy korábban lappangó megbetegedés (talán chlamydia) tünetei látszanak. De lehet rossz minőségű táplálék felvétele is az okozó. Így látatlanban egy széles spektrumú antibiotikum kezelés tűnik megoldásnak, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Könnyen elképzelhető, hogy valamilyen hiánybetegség (elsősorban fehérjehiány) lépett fel nála, illetve az ásványianyag-háztartás rendellenességeire lehet gondolni. Állatorvossal kellene konzultálni a takarmányozási rendellenesség kiküszöbölése végett.
A legyek általában a sérült, nedvedző, váladékos, azaz a beteg bőrfelületeket támadják meg. Tehát először az állatot minél légymentesebb helyen kellene tartani - ha ez sikerül -, a bőrfelületről a szőrt alaposan lenyírni, naponta többször fertőtleníteni, de ha már ilyen komoly a helyzet, akkor a kutyát mindenképpen állatorvosnak látnia kellene. Létezik egy spray, amivel elég jók a tapasztalatunk, de azt csak állatorvosnál, vagy állatpatikában vényre szerezhet csak be (Kubatol Pix spray). Dr Fekete Richard
Egy alapos kivizsgálás (vérvizsgálattal, székletvizsgálattal) minden bizonnyal választ adhatna a kérdésre. Jó étvágy mellett a soványság, lesoványodás hátterében gyakran bélférgesség van. A negyedévenként végzett féregtelenítés (soványság nélkül is) melegen ajánlható. Keressék fel állatorvosukat.