3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A képen látható barackarcú pasztellkék RÓZSÁSFEJŰ papagáj tolltépős. Ez a tulajdonság általában még a fészekben "öröklődik" a fiókák tollait tépő szülők rossz szokását követve. A boltban vagy a hozzáértésnek, vagy a korrektségnek voltak híján. Ha a tolltépés eredete viszkető érzésre vezethető vissza, úgy külső élősködő (tetű,atka) ellen kell védekezni. Jelenleg erre legjobb megoldás a kisállatpatikákban kapható Ivermectin light készítmény, mely kezeléshez meg kell fogni a madarat. A művelethez legjobb, ha valakinek a segítségét kéri és kesztyűt használ a megfogáshoz. Esetleg orvossal, vagy más szakértővel végezteti el.
Olvasd el alábbi cikkünket! :)
Nehéz helyzet,de érdemes megpróbálni egy feromon hatású készítményt spray vagy párologtató formájában,ami nyugtató hatású és többek között a stressz okozta jelölgetés esetén is segíthet. Állatorvosánál vagy állatpatikában érdeklődjön felőle.
Ha nem szereti a szárazat, szerintem nem tud mit tenni, ahogy olvasom, Ön kipróbálta azokat a trükköket, amit javasoltam volna. Talán pár év múlva... A konzervek mellett próbálta már az otthoni főtt ételeket? Azzal talán el tudja érni, hogy kevesebb legyen a kalóriabevitel. Szerintem konzervben is létezik diétás-kalóriaszegény. Rágásra pedig nagyon jó a csirkecsont porcos vége. Vagy esetleg telken, kertes házban a kinti több mozgás talán még csökkentheti a cica elhízását. Remélem sikerült pár ötletet adnom. Dr Fekete Richard
Mindenekelőtt jó lenne tudni, hogy mi okozza az ismételten jelentkező elváltozást. Ezt pedig úgy lehet a legkönnyebben megtudni, hogy bőrkaparék mintát vesznek az adott területről, és laboratóriumban megvizsgáltatják. Akkor kiderül, hogy demodikózis, gennyes bőrgyulladás, bőrgombásodás vagy egyéb van a háttérben. A kezelést pedig ennek megfelelően kell végezni (rezisztencia vizsgálatot is kérjenek). Mert egyáltalán nem mindegy, mi okozza, és mivel kezeljük! Csak a célzott, a kóroknak megfelelő kezelés vezet eredményre. Mert pl. ha gomba okozza, akkor az antibiotikumos kezelés csak rontani fog a helyzeten. De fordítva is igaz: ha gomba elleni szerrel kezelnek egy baktériummal fertőzött területet, csak ártani fognak vele. De hatástalan lesz a kezelés akkor is, ha pl. baktériumos folyamatot olyan antibiotikummal kezelnek, amellyel szemben az adott baktérium rezisztens (nem reagál rá). Fentiekre tekintettel a tanácsom: vissza az állatorvoshoz!